Topí se nejen v zimě

Topí se nejen v zimě

Asi všem je jasné, že se nemusí topit pouze v zimě. Z tohoto důvodu je nutné mít pořád připraveno ideální dřevo na zátop. Jeho přípravu však není radno podcenit, protože se narychlo velmi špatně shání. Nejlepší proto je objednat si dřevo dopředu a doma si ho následně v poklidu zpracovat.

Bez motorové pily ani ránu

Časy, ve kterých se veškeré kmeny musely řezat ruční pilou, jsou dávno zapomenuty. Dá se přeci pracovat daleko efektivněji, a hlavně s menší námahou. K tomu vám výborně poslouží motorové pily. S nimi budete schopni zpracovat velké objemy za velmi krátkou dobu. Zapomeňte tedy na plahočení s ruční pilkou a pořiďte si moderního pomocníka, se kterým bude řezání radostí a ne utrpením. Díky velmi jednoduché obsluze a nízké váze ji zvládnete obsluhovat i vy.

Co poté s nařezaným dřevem?

Zřejmě nikdo nepřikládá do kamen celá polena. Všichni je naštípou na menší, lépe zpracovatelné kusy. K tomuto účelu se skvěle hodí štípače dřeva. Ty vám mnohonásobně ulehčí práci, protože se již nebudete muset mordovat se sekerou a klíny. Jednoduše vložte poleno do přístroje a on již odvede veškerou činnost za vás. Štípání dřeva nebylo nikdy předtím jednodušší. Vybrat si můžete z horizontálního či vertikálního štípače. První z nich se více hodí pro uživatele, kteří zpracovávají menší objemy dřeva.

Hurá ke krbu

Teď už máte dřevo nařezané, perfektně naštípané a vy jste stále plní energie. Avšak po práci si každý zaslouží odpočinek a není proto lepší alternativy, než si posedět navečer u zahradního krbu a poklábosit s přáteli. Můžete si připravit vynikající grilované masíčko či klobásky, a to vše v pohodlí vaší zahrady. Jistě vám bude i více chutnat, protože přece topíte dřevem, jež jste si sami zpracovali. Zmínění pomocníci se hodí do každé správné zahrady a měl by je vlastnit každý řádný kutil. Neváhejte proto a pořiďte si je i vy. Určitě s nimi budete více než spokojeni.

Publikováno: 22. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam