Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Energie

Tepelná čerpadla fungují podobně jako chladničky

Rostoucí cena energií nás straší už několik let. A jak to tak vypadá, v blízké i daleké budoucnosti nadále strašákem zůstane. Nám nezbývá, než hledat efektivní řešení, jak účty snížit, nebo alespoň udržet na současných částkách. Jednou z možností je snížit energetickou spotřebu objektu již během stavby, případně ji později zateplit. Tato opatření jsou ovšem spojena s vysokými vstupními náklady, což je pro většinu z nás rozhodující. Mnohem přístupnější je zvolit úspornější zdroj tepla pro otopnou soustavu. A právě tehdy přichází do hry stále populárnější tepelná čerpadla. Efektivnější způsob, jak proměnit 1kW příkonu na 4kW tepelné energie momentálně neexistuje.

Základní typy telepných čerpadel

Tepelná čerpadla rozlišujeme na několik základních typů. Zpravidla se setkáváme s tepelnými čerpadly vzduch-voda, tepelnými čerpadly vzduch-vzduch, ale i variantami země-voda a voda-voda. Význam zkratek je jednoduchý. První slovo udává, odkud přístroj získává teplo a druhé nám říká, kde se předává tepelná energie získaná z okolí. Ve většině případů končí teplo ve vodě, která putuje do radiátorů, podlah, bazénů a dalších zařízení.

Tepelné čerpadlo můžeme přirovnat k chladničce. Ta odebírá teplo uloženým potravinám (tedy chladí je) a v zadní části teplo vydává ven (topí).  Jediný rozdíl je v tom, že tepelná čerpadla fungují na opačném principu a to navíc s mnohem větším výkonem.

Základem je kvalitní zařízení

Mezi nejkvalitnější přístroje patří tepelná čerpadla Daikin a neméně populární tepelná čerpadla Sanyo. Ty, stejně jako celou řadu dalších přístrojů od nejznámějších světových výrobců, nabízí společnost Klima Rapid. Aktuální přehled modelů a další důležité informace najdete na webu klimarapid.cz

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *