Recenze: Protištěkací výcvikové obojky Aetertek

Recenze: Protištěkací výcvikové obojky Aetertek

Hned poté, co jsme publikovali článek na téma výcvikové protištěkací obojky, jste nás zahrnuli spoustou dotazů. Většina jich směřovala na produkty značky Aetertek, které jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejlepších. Zvažujete-li koupi elektro obojku právě od tohoto výrobce, rozhodně nešlápnete vedle. Připravili jsme pro vás obecnou charakteristiku, výčet vlastností a výhod, které vás přesvědčí o správnosti vašeho rozhodnutí. Ještě předtím si ale zopakujeme několik základních myšlenek, které se této výcvikové pomůcky týkají.

Pro koho jsou elektro obojky určeny – a nejsou nebezpečné?

O výcvikové obojky je v poslední době nebývalý zájem. V podstatě jde o elektronickou pomůcku, která je vhodná pro majitele špatně vycvičitelných psů. Pokud je váš čtyřnohý přítel určitou část dne doma sám a nedokážete ho odnaučit nežádoucímu štěkání a vytí, pravděpodobně se vám to podaří právě díky protištěkacímu elektro obojku. Stejně tak ho oceníte také v případě, že váš pes při procházkách neadekvátně reaguje na ostatní zvířata nebo kolemjdoucí. Dle Ústřední komise pro ochranu zvířat jsou moderní typy výcvikových obojků naprosto bezpečné a etické. Pes nevnímá korekční impuls jako bolestivý, ale jen jako nepříjemný. Navíc si spojitost mezi svým chováním a napomenutím rychle uvědomí, v důsledku čehož se přestane chovat nežádoucím způsobem.

Proč jsou obojky Aetertek tak populární?

Úvod máme za sebou a můžeme se zaměřit na to podstatné – na výcvikové obojky, které vyrábí firma Aetertek. Je pro ně typické precizní zpracování, velmi snadná manipulace a množství funkcí. Můžete si vybrat mezi třemi variantami upozornění (zvukové, vibrační a elektrostatické) a za zmínku stojí také perfektní poměr ceny / kvality. protistekaci-obojek-aetertek

Elektrostatický impuls lze nastavit na 18 úrovní síly

Obrovskou výhodou elektronických výcvikových obojků Aetertek je možnost redukce síly elektrostatických impulsů. V praxi jde o 18 úrovní, což obojek předurčuje pro výcvik malých, středních i velkých plemen. Podstatný je i obrovský dosah, a to od 350 do 1000 metrů (záleží na konkrétním modelu). Pro běžný výcvik si vystačíte i s menším dosahem, nicméně při tréninku loveckého či mysliveckého psa vám přijde kilometrová vzdálenost vhod.

Z čeho se obojky Aetertek vyrábí?

Výcvikové elektronické obojky jsou velmi odolné. Vyrábí se ze speciálně tvrzeného plastu, který se při běžném použití neopotřebuje. Nevadí jim ani pád na zem a navíc jsou vodotěsné. Design byl navržen s ohledem na ergonomii uživatele a neméně komfortní je i nabíjení. Přijímač a vysílač lze nabíjet současně na vysokokapacitní nabíječce s dual konektorem. Proces zabere cca 2 hodiny. obojek-proti-stekani

Ovládání je intuitivní

Elektrostatické obojky Aetertek podléhají neustálým inovacím. Na základě dlouhodobého testování bylo vyvinuto naprosto jednoduché ovládání, přičemž každé jednotlivé funkci bylo přiděleno vlastní tlačítko. Díky tomu lze okamžitě reagovat na psa, aniž by bylo zapotřebí obojek složitě přepínat. Aetertek (jako jeden z mála výrobců) myslí i na majitele většího počtu psů. Pomocí barevných obojků můžete odlišit až tři psy (viz. obojek Aetertek AT-216S) a vysílačem ovládat každého z nich zvlášť. Stačí přepnout vysílač a je to.

Zvuky, vibrace a impulsy

Smyslem této výcvikové pomůcky je korekce psa. Spousta lidí se ale mylně domnívá, že pejsek vždy dostane elektrostatický impuls. To není tak úplně pravda, protože obojky Aetertek nabízí zvukové, vibrační a elektrostatické upozornění. Pes si velmi rychle zvykne na zvuk a další stupně korekce nebudou zapotřebí. Užitečnou funkcí je protištěkací mód, který spolehlivě rozezná štěkání a vytí, načež zvíře upozorní. Tuto funkci můžete kdykoliv aktivovat/deaktivovat. obojek-protistekaci Shrnuto a podtrženo, obojky značky Aetertek patří k neocenitelným pomocníkům při výchově psa. Poohlédnout se po nich můžete v největším specializovaném obchodě Elektro-Obojky.cz. Prodejce nabízí špičkové modely Aetertek a poskytuje na ně prodlouženou tříletou záruku.

Publikováno: 27. 01. 2015

Kategorie: Zvířata

Autor: Adam

Tagy: aetertek recenze | výcvikové protištěkací obojky