Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Týká se vás bezlepková dieta?

Pokud vás zdraví nikterak neomezuje a můžete si jíst, co se vám zlíbí, můžete si gratulovat. Všichni lidé takové štěstí nemají. Existuje celá řada alergií na nejrůznější potraviny, které se projevují vážnými zdravotními komplikacemi. Velmi časté onemocnění je dna. Lidé trpící dnou nemohou konzumovat potraviny s vysokým obsahem purinů. Mohlo by se zdát, že tito lidé jsou na tom zdaleka nejhůř, protože puriny se vyskytují v poměrně mnoha potravinách. Zdání však klame, mnohem hůř jsou na tom lidé s alergií na lepek. Lepek se vyskytuje v opravdu velkém množství potravin a jediným možným řešením je bezlepková dieta. Pokud se ve vašem okolí vyskytuje někdo, kdo ji dodržuje, rozhodně byste mu neměli nabízet následující potraviny.

Bezlepková dieta je velmi přísná a konzumace potravin s obsahem lepku by mohla vyvolat značné zdravotní komplikace. Lepek obsahují potraviny, které byly vyrobeny z klasických obilnin, jako je žito, ječmen či pšenice. Problémem je, že mouku obsahuje velmi mnoho potravin, včetně salámů a dalších oblíbených věcí. Bezlepková dieta zakazuje také čokolády, zákusky či potraviny s obsahem pšeničného škrobu (corn flakes a musli).

Bezlepková dieta naopak povoluje konzumaci potravin z prosa, rýže, kukuřice, brambor, ale také mléko, smetanu, maso, vnitřnosti či med a kakao. Samozřejmostí je pak ovoce a zelenina či vejce. Bezlepková dieta je poměrně nákladná záležitost, protože bezlepkové potraviny, mezi nimi i bezlepková mouka, jsou mnohem dražší, než ty s lepkem. Pokud trpíte alergií na lepek a nebaví vás neustále vymýšlet, co si dáte k jídlu, můžete si objednat speciální jídla s nulovým obsahem lepku až do domu, což je pro mnoho lidí drahé, leč ideální řešení.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *