V kolektivu vám to neklape? Je načase začít s teambuildingem!

V kolektivu vám to neklape? Je načase začít s teambuildingem!

Víte o tom, že firmy, ve kterých panuje rivalita mezi zaměstnanci, jsou mnohem méně úspěšné než ty, kde vládne týmový duch? Jistě, i jistá soutěživost nepochybně vede k lepším výsledkům – lidé se snaží podat co možná nejoslnivější výkony a nastavit tak kolegům laťku pěkně vysoko. Ona zdravá soutěživost však končí v momentě, kdy si dotyční začnou takzvaně podkopávat nohy a snaží se výkon ostatních nejrůznějšími způsoby negativně ovlivnit. Zdaleka nejhorší kategorií jsou práskači, kteří neváhají dezinformovat vedení o něčem, co se ve firmě vůbec neděje. A jsou dokonce i tací, kteří si neváhají přivlastnit výsledky jiných... Tomu všemu se však dá poměrně jednoduše předejít!

Stmelte tým v netradičních situacích

Máte pocit, že to ani ve vašem týmu neklape, jak má a rádi byste jej stmelili? Není nic jednoduššího, než začít s teambuildingovými aktivitami, které v kolektivu vypěstují týmového ducha a zefektivní celkovou spolupráci mezi jednotlivými členy. Teambuildingové aktivity a hry jsou diametrálně odlišné od činnosti, kterou zaměstnanci běžně provádí a mohou mít nejrůznější podobu. Jejich účel je však vždy stejný – prolomení bariér, zvýšení motivace, budování důvěrnějších vztahů a celkové oživení atmosféry.

Perfektním zázemí pro teambuildingové akce a hry je Laser Aréna v Brně, kde si mohou zúčastní vyzkoušet týmové dovednosti v předem připravené laserové bitvě. Jeví se vám tento způsob stmelování kolektivu jako poměrně netradiční? Máte pravdu, ale především o to v teambuildingu jde – pokud si členové týmu poradí i v netradičních situacích, zvládnou i vzájemnou kooperaci ve firmě. Vraťme se však k laser game samotné.

Laser game – adrenalin, který nebolí

Součástí programů, které Laser Aréna nabízí, je i speciální teambuildingová aktivita, které se může zúčastnit až 12 hráčů najednou. Samotná hra je podobná paintballu nebo airsoftu, jediný rozdíl tkví v arzenálu. Hráči disponují laserovými puškami, jejichž zásah není bolestivý (což se o paintballu a airsoftu říct nedá). Laser game je proto vhodná pro všechny, kteří se rádi pobaví a zároveň milují, když jim v žilách koluje adrenalin. Členité prostory arény dávají aktivitě úplně jiný rozměr a organizátoři zajistí i další doplňkové aktivity či občerstvení. Užitečná je i možnost profesionálního fotoreportu nebo čtyřminutového videoklipu, který účastníkům vždy připomene, vytvořit fungující tým není tak složité... Podrobnější informace o Laser Aréně získáte na laserarenabrno.cz. Teambuilding Brno vašemu kolektivu jedině prospěje, nebojte se ho vyzkoušet i vy!

Publikováno: 24. 05. 2013

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: jak stmelit tým | laser aréna | laser aréna brno | laser game | teambuilding | teambuilding brno