V rámci dražby lze získat nemovitosti velmi levně

V rámci dražby lze získat nemovitosti velmi levně

Připadáte si jako sardinka v plechovce a poohlížíte se po větším bydlení? Anebo snad máte spadeno na komerční objekt pro své podnikání? Ať už si pohráváte s myšlenkou na pořízení jakékoliv nemovitosti, máme pro vás perfektní tip. Co byste řekli na to, kdybyste ji získali za dvě třetiny nebo dokonce polovinu obvyklé ceny? Utopie? Na dražbách nemovitostí, které byly zabaveny v rámci exekuce, běžná praxe. Exekuce a následné dražby nemovitostí sice budí rozporuplné pocity, ale když máte možnost výrazně ušetřit, tak proč si ji nechat pláchnout mezi prsty? Buďme však trochu konkrétnější – v jaké cenové relaci se nemovitosti v aukci pohybují a jak dražba probíhá?

Za jakou částku lze nemovitosti vydražit?

V prvním kole dražby je cena nemovitosti na dvou třetinách obvyklé ceny (tzn. ceny, za kterou by se v době dražby prodala běžným způsobem). Může však nastat situace, kdy o předmět aukce nikdo neprojeví zájem a poté postoupí do dalšího kola. V tom bývá startovací cena stanovena na polovině obvyklé ceny. Pokud jste propadli dojmu, že díky dražbě nemovitosti získáte nemovitost za zlomek ceny, měli bychom vás vrátit zpět na zem. O atraktivní nemovitosti bývá velký zájem a cena se nakonec vyšplhá na úroveň běžné ceny. Na druhou stranu můžete mít štěstí, případně narazíte na nemovitost, kterou ostatní nezaznamenali. Vůbec nejvýhodněji lze získat pozemky a komerční objekty, o které je z neznámého důvodu nejmenší zájem. Pro investory příležitost, která se neodmítá!

Průběh dražby

Dražby nemovitostí probíhají fyzicky na předem stanoveném místě, ale také elektronicky na internetu. Přesné údaje o času a místě konání vždy vyhlásí soudní exekutor v rámci dražební vyhlášky na úřední desce. Zájemci o dražbu jsou povinni uhradit dražební jistotu, kterou po ukončení aukce dostanou zpět. Výherce pouze doplatí rozdíl mezi konečnou cenou a již uhrazenou dražební jistotou. Pokud vás dražby nemovitostí zaujaly, přečtěte si o nich více na www.drazby-exekuce-nemovitosti.eu.

Publikováno: 14. 05. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: dražby nemovitostí