V Rusku se bez víza neobejdete

V Rusku se bez víza neobejdete

Chystáte se navštívit jednu ze světových velmocí, Rusko? Ať už se do Ruské federace (jak zní oficiální název Ruska) chystáte na prohlídku populárních turistických destinací nebo za obchodem, neobejdete se bez víza. V případě turistického pobytu vás čeká vyřizování turistického víza, díky kterému se do bývalého Sovětského svazu podíváte až na 30 dní. Obchodníkům nezbývá, než si zařídit služební-business vízum, které platí na dobu 30 dní až 12 měsíců.

Do Ruska za turistikou

Během vyřizování turistického víza do Ruska se neobejdete bez těchto dokladů:
  • cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení platnosti víza. V cestovním pase musí být volná stránka na vylepení víza.
  • Jedna pasová fotografie s vaši aktuální podobou (rozměr 3 x 4 cm)
  • cestovní pojištění uzavřené na dobu trvání pobytu
  • pozvání od turistické agentury nebo soukromé osoby
Turistické vízum do Ruska lze využít nejen k jednorázovým návštěvám za účelem turistiky, ale také k jednorázové obchodní cestě, případně jiným podnikatelským aktivitám. Žádost o vízum lze podat na některém ze zastupitelských úřadů Ruské federace (Praha, Brno, Karlovy Vary) a vyřízení trvá 7 – 10 dní. Rychleji pak za expresní příplatek.Turistické vízum je možné v případě potřeby prodloužit až na 180 dní. Pro vstup do některých územních částí Ruska je zapotřebí zvláštního povolení, které vám po splnění podmínek vydá některá z poboček Federální migrační služby. Žádost je nutné podat v dostatečném předstihu.

Do Ruska za obchodem

I firmy a fyzické osoby, které do Ruské fedarace míří z obchodních důvodů, musí splnit výše zmíněné podmínky a navíc doložit služební pozvání. Služební vízum platí na 1 až 12 měsíců a v případě opakování víza až na 24 měsíců.

Transit v Rusku

Bez víza se neobejdete ani v případě, že přes něj budete pouze cestovat. Takzvaná transitní víza konzulát vydává na dobu až 10 dní a mezi doklady, které budete muset při vyřizování doložit, patří i vízum cílové země a kopie dopravních cenin, jakožto potvrzení transitního charakteru cesty. Další informace o vízech do Ruské federace najdete na www.vizadosveta.cz. Nemáte-li na zařizování víza čas a chcete-li se vyhnout případným komplikacím, nechte si ho zprostředkovat profesionální agenturou. Společnost Agnesa Bohemia, která provozuje výše zmíněný web, zařizuje veškerá víza do světa a to za velmi výhodných cenových podmínek.