Five Ten, boty, které si podmanily nejen cyklo svět

Five Ten, boty, které si podmanily nejen cyklo svět

Značku Five Ten zná každý, kdo se jen trochu pohybuje okolo extrémnější cyklistiky. Stala se fenoménem a již více než 20 let provází nadšence i vrcholové sportovce na cestě za jejich snem.

Mladá, ale úspěšná značka

Boty Five Ten jsou vhodné i na běžné nošení, ale nejvíce příznivců mají v oblasti cyklistiky a lezectví. Příběh značky se začal psát v osmdesátých letech v Yosemitském údolí. V té době znamenal stupeň lezení 5.10 už o něco extrémnější cestu a Charles Cole si dal za úkol vytvořit lezeckou botu se speciální pryžovou směsí, která by jemu i ostatním lezení usnadnila. V roce 1985 uvedl zakladatel značky Five Ten na trh legendární podrážku z patentované směsi Stealth Rubber, která způsobila doslova revoluci v sortimentu sportovní obuvi a využívá se dodnes. Stabilita, jistota a perfektní přilnavost jsou hlavní benefity, které Five Ten boty odlišují od všech ostatních.

I pro cyklisty

Na kvalitu bot Five Ten nespoléhají jen lezci, ale již více než 20 let také cyklisté. Do širokého povědomí se značka dostala v roce 2000, kdy ji na závody obuli bikeři Nathan Rennie, Sam Hill a Chris Kovarik. Od té doby je tato značka synonymem pro dokonalé boty na kolo. Spolupráce s jezdci a úspěšnými sportovci je pro firmu dodnes důležitou záležitostí. Kombinace protiskluzové podešve Stealth Rubber a ležérního vzhledu si podmanila celý svět. Boty zajišťují naprosto pevnou přilnavost na platformových pedálech, což je životně důležité pro dobré ovládání. Další kolekce bot s přilnavou podrážkou oslovila outdoorové nadšence, kteří zdolávají terén i kilometry po svých. V roce 2011 došlo ke spojení značky s firmou Adidas, i nadále ale zůstává v čele Charles Cole a jeho vize. To zaručuje dokonalou kvalitu každé vyrobené boty bez ohledu na sport, který v ní budete provozovat. Vysoce spolehlivý materiál je často rozhodujícím faktorem mezi úspěchem a neúspěchem. Five Ten boty jsou často tím malým krůčkem, který pomůže k velkým úspěchům.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Sport

Autor: Adam