Kratom: Povzbudivý prostředek z jihovýchodní Asie

Kratom: Povzbudivý prostředek z jihovýchodní Asie

Každý se může někdy cítit sklesle a bez energie. Jsou chvíle, kdy to nevadí. Ovšem existují i momenty, kdy je naopak dobré být čiperný a mít dobrou náladu. V takovýchto okamžicích je ideální sáhnout po nějakém povzbuzovači. Řeč však není o žádné droze nebo nějakém pochybné iontovém nápoji, ale o Kratomu.

Kratom je čistě přírodní látka

Standardně se dnes lze setkat na pultech českých obchodů s mnoha přípravky, které mají za úkol jejich konzumenty povzbudit. Většina z nich má ovšem jednu zásadní chybu – obsahují obrovské množství cukru, který je samozřejmě pro tělo prospěšný pouze v malých dávkách. Navíc jsou tyto výrobky také plné různých umělých konzervantů, jež také nemusí mít na organismus vždy blahodárný vliv. Kratom je naopak čistě přírodní produkt pocházející z jihovýchodní Asie. Běžně se pěstuje hlavně v Thajsku a Malajsii, ovšem ve větším množství se tato rostlina vyskytuje i v Indonésii.

Jak kratom působí? Účinky jsou pozoruhodné

Hlavním důvodem, proč Kratom konzumovat, je snížení únavy a obecně fyzické, respektive duševní skleslosti. Lidé nemající s Kratomem žádné zkušenosti, by měli začít na menších dávkách, ideálně na jednom až dvou gramech. Na podaném množství také záleží, jak bude Kratom účinkovat. Vyšší dávky totiž často nepůsobí povzbudivě, ale naopak pomáhají člověku lépe usnout. Z rostliny se používají hlavně listy, které se nejdříve suší a následně drtí. Vzniklý prášek se pak dává nejčastěji buďto do tobolek, nebo se prodává samostatně a následně se míchá s nápoji. Ideální je drť promísit s přírodním džusem. Účinky se obvykle dostaví do třiceti minut.

Kde mají kraton na prodej?

Bílý, zelený, červený či zlatý Kratom je nejlepší nakupovat ve specializovaném obchodě typu Kratom World. Zákazník má velký výběr a zároveň i jistotu, že nenakoupí žádného zajíce v pytli, nýbrž kvalitní produkt, jenž ho v případě potřeby dokáže dostatečně povzbudit, případně mu pomůže s nespavostí.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam