Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Porovnání tří oblíbených půjček aneb která z nich vyhovuje právě vašim požadavkům?

Poohlížíte se po půjčce a již jste našli horkého kandidáta? Předtím, než podepíšete smlouvu, se nezapomeňte poohlédnout po výhodnější alternativě. Kdo ví, třeba jste přehlédli nabídku, díky které můžete ušetřit nemalou částku. Nezapomínejte na to, jak je finanční trh pestrý a vyberte si úvěrový produkt, který vyhovuje vaší aktuální situaci. Připravili jsme pro vás porovnání tří velmi populárních půjček, ze kterého jde jasně vidět, jak se mohou podmínky lišit.

Preferujete-li bankovní úvěry, pravděpodobně se vám do hledáčku připletla také Presto půjčka od UniCredit Bank. Banka se na českém trhu pohybuje od roku 2007 a přesto se rychle zařadila mezi bankovní elitu. Úvěrový rámec Presto půjčky se pohybuje od 30 000 Kč do 1 000 000 Kč a na částku od 500 000 dosáhnou žadatelé s měsíčním příjmem vyšším než 25 000 Kč, případně klienti, kteří o ni zažádají se spolužadatelem. Úroková sazba začíná na 6,9 % a volitelná doba splatnosti činí 12 až 84 měsíců. Mezi výhody patří možnost odložení splátky (a to až 5 x), ale také nulové poplatky za vedení účtu a mimořádné splátky.

Dalším a neméně vyhledávaným bankovním úvěrem je půjčka od České spořitelny. Pro zájemce jsou připraveny úvěry vy výši 20 000 Kč až 600 000 Kč a to bez ručitele a nutnosti dokládání účelu. Doba splatnosti a výše splátky je variabilní a může činit až 84 měsíců.

Třetí místo jsme věnovali společnosti Provident, která patří mezi nejspolehlivější nebankovní společnosti vůbec. Provident půjčky nabízí ve výši 4 000 Kč až 80 000 Kč a to se splatností 45 nebo 60 týdnů, při čemž splácení probíhá týdně.

Resumé? Žádná z výše uvedených půjček není lepší ani horší, každí z nich se hodí pro jinou sortu klientů. Nedáte-li dopustit na zázemí bankovní společnosti a potřebujete-li částku v řádech až několika set tisíc korun, vyberte si úvěr od České spořitelny nebo UniCredit Bank. Vyhovují-li vám nižší a častější splátky, vsaďte na Provident půjčku, jejíž výhoda tkví i v menším minimálním úvěrovém rámci a individuálním posuzování bonity. Všechny tři produkty mají přeci jen něco společného – peníze dostanete bezprostředně poté, co podepíšete smlouvu a celý proces trvá velmi krátkou dobu.