Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Víme, proč se v roce 2017 vyplatí investovat do zlata!

Pomineme-li korekci v druhém pololetí loňského roku, zlatu se dařilo. Investoři nakupovali ve velkém a cena drahého kovu stoupla o více než deset procent. Světová rada pro zlato (WCG) uvedla několik důvodů, proč bude trend pokračovat i v roce 2017. Kombinace geopolitických rizik, rychlejšího růstu inflace a dalších faktorů by měla k nákupu přesvědčit i vás!

Politická nejistota

Rok 2017 se ponese v duchu významných politických událostí. Ve Německu, Francii a Nizozemsku se budou konat volby, vývoj britské libry je velmi nejistý a to samé platí o vztazích mezi USA a Čínou. Z těchto a mnoha dalších důvodů bude zlato považováno za bezpečný přístav, do kterého vplují lodě mnoha investorů.

Uvolněná měnová politika ECB a zvýšení úroků ze strany Fed

Vývoj měnových politik velkých hráčů bude v roce 2017 divergentní. Fed proklamuje zvyšování úrokových sazeb, Evropská státní banka nic podobného dělat nemůže. Podle odborníků evropská měna k dolaru oslaví a parita je otázkou maximálně několika měsíců.

Ale zatímco peněz lze vytisknout libovolné množství, investiční zlato je k mání pouze v omezené míře. Aktuálně je největší zájem o zlaté mince a slitky.

Inflace prudce zrychluje

Přestože Evropané a Američané již na inflaci téměř zapomněli, v roce 2017 si vzpomenou. Odezní efekt prudkého propadu cen ropy a zároveň se projeví fiskálně expanzivní politika trumpovy administrativy. Na základě toho by měl zájem o investiční zlato prudce stoupnout. Alespoň ze strany těch, kteří se chtějí proti inflaci zajistit.

Nezapomeňte, že jedinou jistotou bezpečného nákupu je nákup u prověřených obchodníků. Investiční zlaté slitky a mince seženete u společnosti AuPortal s.r.o., která spolupracuje s předními světovými výrobci a dodavateli. Ať už patříte do řad menších nebo významných investorů, setkáte se s osobním přístupem. Více na auportal.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.