Víme, proč se v roce 2017 vyplatí investovat do zlata!

Víme, proč se v roce 2017 vyplatí investovat do zlata!

Pomineme-li korekci v druhém pololetí loňského roku, zlatu se dařilo. Investoři nakupovali ve velkém a cena drahého kovu stoupla o více než deset procent. Světová rada pro zlato (WCG) uvedla několik důvodů, proč bude trend pokračovat i v roce 2017. Kombinace geopolitických rizik, rychlejšího růstu inflace a dalších faktorů by měla k nákupu přesvědčit i vás!

Politická nejistota

Rok 2017 se ponese v duchu významných politických událostí. Ve Německu, Francii a Nizozemsku se budou konat volby, vývoj britské libry je velmi nejistý a to samé platí o vztazích mezi USA a Čínou. Z těchto a mnoha dalších důvodů bude zlato považováno za bezpečný přístav, do kterého vplují lodě mnoha investorů.

Uvolněná měnová politika ECB a zvýšení úroků ze strany Fed

Vývoj měnových politik velkých hráčů bude v roce 2017 divergentní. Fed proklamuje zvyšování úrokových sazeb, Evropská státní banka nic podobného dělat nemůže. Podle odborníků evropská měna k dolaru oslaví a parita je otázkou maximálně několika měsíců. Ale zatímco peněz lze vytisknout libovolné množství, investiční zlato je k mání pouze v omezené míře. Aktuálně je největší zájem o zlaté mince a slitky.

Inflace prudce zrychluje

Přestože Evropané a Američané již na inflaci téměř zapomněli, v roce 2017 si vzpomenou. Odezní efekt prudkého propadu cen ropy a zároveň se projeví fiskálně expanzivní politika trumpovy administrativy. Na základě toho by měl zájem o investiční zlato prudce stoupnout. Alespoň ze strany těch, kteří se chtějí proti inflaci zajistit. Nezapomeňte, že jedinou jistotou bezpečného nákupu je nákup u prověřených obchodníků. Investiční zlaté slitky a mince seženete u společnosti AuPortal s.r.o., která spolupracuje s předními světovými výrobci a dodavateli. Ať už patříte do řad menších nebo významných investorů, setkáte se s osobním přístupem. Více na auportal.cz.

Publikováno: 31. 01. 2017

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: vývoj zlata 2017 | zlato 2017