Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Jídlo

Medvědí krev je lahodná, ale vyzkoušeli jste i ostatní bulharské „medvědy“?

Dáte si čas od času medvědí krev? Ne? Možná byste to měli napravit, chutná výtečně! Nebojte se, nechceme vás nabádat k odstřelu huňáčů, kteří se prohání v lese za vaši chalupou. Spíš máme na mysli známé bulharské víno, které se vyrábí krupáží odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon pěstovaných v Trácké nížině. Milovníkům dobrého červeného vína ale netřeba „medvěda“ představovat. Málokdo však ví, že je k mání také v jiných variantách. Pokud si na červené nepotrpíte, třeba nepohrdnete skleničkou bílého nebo růžového!

Medvědí krev je klasika, ale na pultech jsou i jiné zajímavé nápoje. Bude nám ctí vám je, byť krátce, představit…

Medvěd bílý – bílé víno se vyrábí z odrůdy Chardonnay pěstované v Bulharsku. Je pro něj typická svěží ovocná chuť a dominuje aroma černého rybízu. Můžete ho podávat k těstovinám, sýrům s bílou plísní nebo ke kuřecímu masu. Doporučená teplota skladování je 7 – 9 °C. V sítí prodejen Kaufland ho pořídíte za 69 Kč.

Medvěd růžový– vyvážená chuť, nezapomenutelná vůně lesních jahod a třešní, ale také narůžovělá až lehce šedavá barva. To je horká novinka Růžový medvěd, která se vyrábí z kvalitní odrůdy Merlot pěstované na proslulých vinicích nejmenšího bulharského města Melnik. Výroba vína zde má velmi dlouhou tradici, která sahá až do 12. století. Perfektně se hodí k salátům, grilovanému masu, ovoci nebo dezertům. A samozřejmě i k samostatné degustaci. Ideální teplota skladování je 10 – 12 °C. V Tescu, Intersparu, Hrušce a Jednotě ho mají za 69 Kč.

Medvědí krev exclusive – máte chuť na něco lepšího než obvykle? Medvědí krev se vyrábí také ve variantě „exclusive“ a to z vybraných ročníkových odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon. Chlubí se intenzivní rubínovou barvou, komplexním ovocným aromatem a nazrálostí barikových sudů. Jde o to nejlepší, co vám může vinařská oblast Melnik nabídnout. Víno se hodí k pečenému masu, masovým předkrmům a k sýrům. Optimální teplota k podávání je 16 -18 °C. Za 139 Kč ho koupíte v Kauflandu.

exclusive

Pokud nebydlíte poblíž žádného z výše zmíněných obchodních řetězců, objednejte si Medvědí krev online přímo na webu společnosti Pemap.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Vyskouseli jsme jiz vsechny medvedy, vsechny byli dobre, ale nejvic nam chuti cerveny a pak i ruzovy, maji sladsi ovocnu chut a voni mi milovanymi tresnami a cervene ribizom, pokud mate radi ovocne sladsi vina, medved je to prave