Virtuální server: Když hosting nestačí a dedikovaný server je jako kanón na vrabce

Virtuální server: Když hosting nestačí a dedikovaný server je jako kanón na vrabce

Virtualizace je termín, který je v IT sféře skloňován snad ve všech pádech. Velmi často se hovoří o virtualizaci serverů ve firmách a pronájmu virtuálních serverů u poskytovatelů hostingu. V následujících řádcích se zaměříme na virtuální servery neboli VPS, které nabízí společnost Coolhousing. Pro koho je dané řešení vhodné a jaké jsou jeho přednosti?

Co je to VPS?

V první řadě si vyjasněme, co to virtuální server je. Jedná se o vyhrazenou část fyzického serveru s vlastní instalací operačního systému a služeb. V praxi se k „vépéesce“ přiklání zákazníci, kterým nestačí parametry klasického webhostingu, ale nevyužili by dedikovaný server. Pokud do této cílové skupiny patříte také, bude se vám VPS od Coolhousingu zamlouvat. Virtuální servery fungují na stejném principu jako fyzické, ale jsou cenově dostupnější. Uživatelům navíc odpadají starosti o hardware. Stačí kontaktovat provozovatele a požádat o navýšení výkonu. Instalace operačního systému probíhá přes virtuální mechaniku v prostředí webové administrace.

Výhody virtuálních serverů

Buďme však konkrétnější a zaměřme se na parametry VPS od Coolhousingu. Vysoký výkon je garantován špičkovou virtualizační technologií Red Hat KVM a vysoká dostupnost dvěma nezávislými body připojení virtualizačního nodu. Zkušený poskytovatel nijak nelimituje datové přenosy, a to ani v zahraničí. K dalším výhodám patří snadná správa přes virtualizační konzoli přes webový prohlížeč nebo VNC. Restart, reinstalace a obnova serveru probíhá jediným kliknutím. Coolhousing automaticky zálohuje data a uchovává kompletní zálohy za 3 předešlé dny. V portfoliu služeb najdete také externí datové úložiště, které můžete využít pro zálohování. Coolhousing chrání své zákazníky před DDoS útoky proaktivním monitoringem v čistící stanici (Scrubbing centrum). Anti-DDoS ochrana využívá prvky RadWare Defense Pro, dlouholetých zkušeností techniků a členství ve skupině FENIX. Potřebujete snad další důvody, proč si pořídit virtuální server od Coolhousingu?

Publikováno: 14. 06. 2016

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: virtuální server | vps