Virtuální sídlo jako správný krok: Musíte si jen dát pozor na...

Virtuální sídlo jako správný krok: Musíte si jen dát pozor na...

Doba, kdy mnoho lidí vnímalo virtuální sídlo firmy jako známku možného podvodu, je naštěstí dávno pryč. Podle statistik službu využívá až čtvrtina českých subjektů. Populární je zejména u podnikatelů, kteří firmu založili v průběhu posledních let. Zdaleka nejvíce virtuálních sídel připadá na Prahu, s velkým odstupem následují Brno a Ostrava. Nedůvěru však mohou vyvolávat firmy s adresou, na níž sídlí tisíce dalších subjektů. Rekordní počet sídel (téměř pět tisíc) připadá na ulici Rybnou.

Kdo virtuální sídlo ocení nejvíce?

Společnost s ručením omezeným (stejně jako akciová společnost a ostatní právnické osoby) se bez sídla neobejde. Majitel musí zvolit adresu, na které bude nově vzniklá firma sídlit, jinak se nedostane do obchodního rejstříku a legálně nevznikne. Jenomže ne každý k podnikání potřebuje kancelář – mnoho podnikatelů pracuje z domova, ale současně nechce používat soukromou adresu k obchodním účelům. Samozřejmě jsou i jiné důvody, proč se virtuální sídlo firmy stalo fenoménem moderního podnikání. Zejména mnohem nižší šance, že se subjekt stane předmětem šikany úředníků. Následují anonymita a výrazně nižší náklady.

Co získáte za necelou stovku měsíčně?

Atraktivní balíčky zřízení levného viruálního sídla najdete v nabídce AFP Global s.r.o. - nejlevnější tarif stojí pouze 99 Kč za měsíc (varianta „Sídlo“). Za označení schránky, příjem pošty a její scan zaplatíte o stovku více (varianta „Sídlo plus“) a případné přeposílání pošty vás měsíčně vyjde na 399 Kč. A proč si sídlo firmy zřídit právě přes přes www.virsi.cz? Protože na adrese Mánesova 1080/3 (Vinohrady, Praha 2) není v rejstříku registrováno několik tisíc subjektů. Díky výrazně nižšímu počtu zapsaných firem si zachovává prestiž. Navíc vše vyřídíte velmi rychle a na dálku. Přesný postup najdete na výše uvedeném webu.

Publikováno: 02. 05. 2019

Kategorie: Podnikání