Budoucnost svařování? Laserem!

Budoucnost svařování? Laserem!

Light Amplification by Stimulated Emmision of Radiation, chcete-li laser, je hi-tech technologie, která nachází stále větší využití. Jedním z oborů je i svařování kovů. Díky laseru je proces tavení mnohem rychlejší, čistší a přesnější. Sváry jsou kvalitnější a není zapotřebí chemických a fyzikálních impactů, které by mohly negativně ovlivnit požadovanou charakteristiku spoje a jeho tepelně ovlivňovaného pásma. Svar tavený laserem se navíc nemusí opravovat broušením či leštěním, jeho stav je homogenní.

Další výhody svařování laserem

Svařování laserem má kromě čistoty sváru i spoustu dalších výhod. Díky malému vstupu energie na jednotku délky jsou deformace, tepelně ovlivněné pásmo a zbytkové vnitřní pnutí malé. Díky robotizaci je proces velmi rychlý a produktivita velmi vysoká. Laserové svařování nabízí lehce dosažitelný úzký a hluboký průvar a možnost vzájemného svaření rozličných materiálů. Technologie je využitelná i pro malosériovou a středněsériovou výrobu.

Svařování laserem na zakázku

Hledáte někoho, kdo má laserové svařování v portfoliu svých služeb? Vůbec první firmou, která nabízí svařování touto technologií je firma Jiří Vaněk. Se strojírenskou výrobou má letité zkušenosti, zabývá se jí ji od roku 1990. Sídlo i výrobní areál najdete v Ostravě Vítkovicích, další informace o technologii a kontakt pak na webu svarovanilaserem.cz.

Publikováno: 20. 10. 2012

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: laserové svařování | svařování laserem