Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Budoucnost svařování? Laserem!

Light Amplification by Stimulated Emmision of Radiation, chcete-li laser, je hi-tech technologie, která nachází stále větší využití. Jedním z oborů je i svařování kovů. Díky laseru je proces tavení mnohem rychlejší, čistší a přesnější. Sváry jsou kvalitnější a není zapotřebí chemických a fyzikálních impactů, které by mohly negativně ovlivnit požadovanou charakteristiku spoje a jeho tepelně ovlivňovaného pásma. Svar tavený laserem se navíc nemusí opravovat broušením či leštěním, jeho stav je homogenní.

Další výhody svařování laserem

Svařování laserem má kromě čistoty sváru i spoustu dalších výhod. Díky malému vstupu energie na jednotku délky jsou deformace, tepelně ovlivněné pásmo a zbytkové vnitřní pnutí malé. Díky robotizaci je proces velmi rychlý a produktivita velmi vysoká. Laserové svařování nabízí lehce dosažitelný úzký a hluboký průvar a možnost vzájemného svaření rozličných materiálů. Technologie je využitelná i pro malosériovou a středněsériovou výrobu.

Svařování laserem na zakázku

Hledáte někoho, kdo má laserové svařování v portfoliu svých služeb? Vůbec první firmou, která nabízí svařování touto technologií je firma Jiří Vaněk. Se strojírenskou výrobou má letité zkušenosti, zabývá se jí ji od roku 1990. Sídlo i výrobní areál najdete v Ostravě Vítkovicích, další informace o technologii a kontakt pak na webu svarovanilaserem.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *