Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Výkup nemovitosti za hotové: Co byste měli vědět, než do toho půjdete?

Výkup za hotové zní jako způsob, jak rychle a bez zbytečné byrokracie získat peníze prodejem věcí všeho druhu – nejčastěji automobilů, šperků ale i nemovitostí. Službu obvykle nabízí firmy, které se zároveň angažují i půjčováním peněz – a mnohdy využívají nečisté praktiky, případně se pohybují na hraně, či dokonce za hranou zákona. Pokud je vašem zájmu prodat nemovitost co nejvýhodněji, mějte oči na šťopkách a ohlídejte si všechny fáze procesu!

Kdo obvykle výkup za hotové nabízí?

Nemusí se nutně jednat o frázi „výkup nemovitostí za hotové“, leckdy se setkáte i s „odkupem do 24 hodin“ a dalšími slogany, které mají stejný cíl – přesvědčit prodávajícího, že peníze získá extrémně rychle. Někdy je to pravda, jindy tahání za nos.

Výkupem za hotové se zpravidla zabývají obchodníci, kteří se na trhu s nemovitostmi velmi dobře orientují a nevadí jim vyšší míra rizika. Jejich záměrem je přeprodej s co největším ziskem – snaží se co nejlevněji nakoupit a obratem prodat za výrazně vyšší cenu.

Vykupující často cílí na klienty, kteří se potřebují nemovitosti okamžitě „zbavit“ z důvodu finanční tísně, leckdy jde o lidi v exekuci. Pokud prodeji brání např. zástavní právo či zmíněné exekuční řízení, pro zkušeného obchodníka to nepředstavuje žádný závažný problém. Dluhy umoří a zajistí, aby se prodej realizoval v co nejkratším čase. Tyto služby však nejsou zadarmo, nicméně pro mnohé lidí jsou v určitém smyslu výhodné, protože by bez nich např. přišli o střechu nad hlavou.

I týden je krátká doba

Čemu byste neměli věřit, je tvrzení, že peníze dostanete do 24 hodin. Dohodnout podmínky za tak krátkou dobu je nereálné, a navíc jsou zde limitující zákony (např. zákon o praní špinavý peněz a s ním související omezení hotovostních transakcí na 10 000 EUR), lhůta pro přepis vlastníka a další faktory.

Kupujícího si vždy důkladně prověřte

Pokud jste v situaci, která vám neumožňuje prodej nemovitosti standardním způsobem – a rozhodnete se využít tzv. výkup za hotové, vždy si kupujícího prolustrujte a zajímejte se o např. o vlastnickou strukturu firmy, její hodnocení na internetu, reference atd.

Dobrou volbou je například výkup nemovitostí v Brně pod taktovkou společnosti ENDEKA.

ENDEKA je známý developer Brno, který vykupuje nemovitosti za skutečnou tržní cenu a následně jim vdechuje nový život. Více se dozvíte na na endeka.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *