Víte, jaké příslušenství potřebujete k zahradnímu bazénu?

Víte, jaké příslušenství potřebujete k zahradnímu bazénu?

Letní horka se v posledních letech nedají vydržet. Nejlépe je někde u vody. Závidíte lidem, kteří mají svůj vlastní bazén a mohou se kdykoliv osvěžit? Pak možná uvažujete, že byste si ho pořídili i vy. Abyste věděli, na co všechno se připravit, přečtěte si tento článek. Dozvíte se v něm, jaké budete potřebovat bazénové příslušenství.

Jak vybrat bazén

Při výběru bazénu budete řešit otázku, zda chcete zapuštěný nebo nadzemní bazén. Nadzemní bazén vychází levněji a jeho realizace je přirozeně nenáročná, slouží ovšem výhradně jen k osvěžení, rozhodně si v něm nezaplavete. Zapuštěný bazén si užijete mnohem více. Také má delší životnost. Vybrat si můžete z několika typů podle stavebních technologií. Dodavatel bazénu vám s volbou jistě ochotně pomůže.

Bazén máme, jaké potřebujeme příslušenství?

Samotný bazén nestačí, aby mohl správně fungovat, potřebujete také řadu příslušenství, které umožňují jeho provoz a údržbu. Základní výbavu byste měli dostat od dodavatele bazénu. Jde o:
  • filtrační jednotku,
  • čerpadlo,
  • protiproud,
  • bezchlórovou úprava bazénové vody.
Dále si musíte zakoupit chemické přípravky na úpravu PH. Pohybovat by se mělo mezi 7,2 a 7,6. Pokud pomocí kapičkových testerů nebo testovacích proužků zjistíte, že se PH změnilo, musíte jej snížit nebo zvýšit pomocí příslušných přípravků. Pro desinfekci vody je vhodné pořídit si chlórové tablety a aplikovat je cca jednou za tři týdny. Na údržbu bazénu budete dále potřebovat lux na dno a také síťku, pomocí které budete z hladiny odstraňovat plovoucí nečistoty. Ke zvýšení vašeho komfortu zvažte také pořízení dalšího bazénového příslušenství, např. teploměru, venkovní sprchy nebo vaničky na nohy. Jistě oceníte také žebřík do vody. Aby byla větší zábava, nezapomeňte na nafukovací míče a skluzavku pro děti.

Publikováno: 30. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam