4 nejlepší čaje pro zdravé trávení

4 nejlepší čaje pro zdravé trávení

Zdravé zažívání je důležité pro správné fungování celého těla. V zažívacím ústrojí se přeměňuje veškeré jídlo a tekutiny na složky, ze kterých získáváme živiny. Pokud máte s trávením problémy, možná vám pomůže několik těchto čajů.

Čaje, které pomáhají se zažíváním

Špatné trávení je mnohdy ovlivněno stresem či nezdravým stravováním. Zkuste tedy zlepšit svou dietu. Kofein také může způsobovat řadu problémů, proto raději přejděte na bezkofeinovou kávu či bylinkové čaje.

Peprmint

Podle studie zveřejněné v pubmed.gov pomáhá peprmintový čaj se zažívacími problémy právě díky obsahu mentolu. Uklidňuje žaludek a pomáhá například s nevolností nebo průjmem.

Peprmintový olej také podle všeho pomáhá se syndromem dráždivého tračníku, ale ne všechny studie se v tomto závěru shodují.

Kvalitní peprmintový čaj koupíte třeba od značky Harney and Sons.

Zázvor

Zázvor také pomáhá se zažívacími potížemi, protože podle healthline.com urychluje vyprazdňování žaludku. Jestliže vás trápí nadýmání, nevolnost nebo křeče, zázvorový čaj vám může ulehčit. Pomáhá také při zvracení.

Zázvorový čaj mnohdy najdete s ovocnými příměsemi u mnoha známých značek jako například English Tea Shop.

Fenykl

Fenyklový čaj především pomáhá při zácpě, jelikož pomáhá s produkcí žluči, takže se jídlo v žaludku rychleji zpracovává. Ulehčuje také při bolestech a křečích.

Lékořice

Kořen lékořice chrání od žaludečních vředů, protože pomáhá s produkcí mucinu, který chrání stěny žaludku od kyseliny, která je součástí žaludečních šťáv.

Mimoto obsahuje flavonoidy, které ochraňují před bakteriemi. Pomáhá také při nevolnosti a nadýmání.

Špatné nebo pomalé zažívání může způsobit únavu, kazit vám náladu, a dokonce snížit vaši obranyschopnost. Pokud tedy ani jeden z čajů nezabere nebo se problémy zhoršují, určitě navštivte svého lékaře.

Publikováno: 12. 10. 2021

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam