Vítejte v La Habana, hlavním městě Kuby

Vítejte v La Habana, hlavním městě Kuby

Chcete-li zažít nezapomenutelnou dovolenou, vydejte se do Karibiku. K nejznámějším ostrovům patří Kuba, jejímž hlavním městem je La Habana (foneticky Havana). S dvěma miliony obyvatel jde o největší karibské město vůbec a ročně do ní zavítá přes milion turistů. Počasí je velmi příjemné a pohybuje se v rozmezí od 22 do 28 stupňů. Po většinu roku svítí v kubánské metropoli sluníčko, ale přesto byste měli vyrazit v období od prosince do dubna kdy je počet srážek nejnižší. A co by vás mělo k návštěvě Havany přimět?

Úžasné historické centrum s množstvím památek

Sjednejte si cestovní pojištění do zahraničí a vydejte se vstříc karibskému dobrodružství. Centrum Havany bylo v roce 1982 umístěno na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud vás zajímají historické pamětihodnosti, přijdete si na své. Přesto se nemusíte bát, že vám prohlídka zabere příliš mnoho času – většinu zajímavých budov shlédnete za jediný den. Skvělými místo pro procházku jsou náměstí Plaza de la Capital, Plaza vieja, Plaza de Armas a Plaza del Cristo. K nejzajímavějším budovám patří budova divadla, katedrála, kopie amerického Kapitolu a Castillo de la Real Fuerza. Za zmínku však stojí také pěkné parky a tržnice. Trochu dál od centra najdete známé náměstí Plaza de la Revolución s velkými obrazy Fidela Castra a Che Guevary. Tip: Cestovní pojištění se skvělými parametry nabízí například pojišťovna ERGO.

Nejlepší rum na světě

Navštívit Havanu a nedát si mojito, cuba libre nebo daiquiri? To by byl hřích! Přestože možná nepatříte k milovníkům rumu, na dovolené na Kubě změníte názor. Bary s cenově dostupným a přitom vynikajícím pitím se do v Havaně jenom hemží. Ovšem pozor – místní do nich přidávají více rumu, než na kolik jste zvyklí z evropských podmínek. A jak je známo „pod vlivem“ se mohou přihodit nepříjemnosti. Cestovní pojištění ani pojištění odpovědnosti se s alkoholem v lásce příliš nemají.

Jedinečná atmosféra a milí Kubánci

Obrovským lákadlem Kuby je jedinečná atmosféra. Kde jinde zažijete tancující davy jen tak na ulici? Kubánci jsou vesměs velmi příjemní a rádi se s vámi dají do řeči. A když budete mít štěstí, třeba vás naučí salsu.

Publikováno: 30. 06. 2017

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená na kubě | la habana