Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Vítejte v La Habana, hlavním městě Kuby

Chcete-li zažít nezapomenutelnou dovolenou, vydejte se do Karibiku. K nejznámějším ostrovům patří Kuba, jejímž hlavním městem je La Habana (foneticky Havana). S dvěma miliony obyvatel jde o největší karibské město vůbec a ročně do ní zavítá přes milion turistů. Počasí je velmi příjemné a pohybuje se v rozmezí od 22 do 28 stupňů. Po většinu roku svítí v kubánské metropoli sluníčko, ale přesto byste měli vyrazit v období od prosince do dubna kdy je počet srážek nejnižší. A co by vás mělo k návštěvě Havany přimět?

Úžasné historické centrum s množstvím památek

Sjednejte si cestovní pojištění do zahraničí a vydejte se vstříc karibskému dobrodružství. Centrum Havany bylo v roce 1982 umístěno na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud vás zajímají historické pamětihodnosti, přijdete si na své. Přesto se nemusíte bát, že vám prohlídka zabere příliš mnoho času – většinu zajímavých budov shlédnete za jediný den. Skvělými místo pro procházku jsou náměstí Plaza de la Capital, Plaza vieja, Plaza de Armas a Plaza del Cristo. K nejzajímavějším budovám patří budova divadla, katedrála, kopie amerického Kapitolu a Castillo de la Real Fuerza. Za zmínku však stojí také pěkné parky a tržnice. Trochu dál od centra najdete známé náměstí Plaza de la Revolución s velkými obrazy Fidela Castra a Che Guevary.

Tip: Cestovní pojištění se skvělými parametry nabízí například pojišťovna ERGO.

Nejlepší rum na světě

Navštívit Havanu a nedát si mojito, cuba libre nebo daiquiri? To by byl hřích! Přestože možná nepatříte k milovníkům rumu, na dovolené na Kubě změníte názor. Bary s cenově dostupným a přitom vynikajícím pitím se do v Havaně jenom hemží. Ovšem pozor – místní do nich přidávají více rumu, než na kolik jste zvyklí z evropských podmínek. A jak je známo „pod vlivem“ se mohou přihodit nepříjemnosti. Cestovní pojištění ani pojištění odpovědnosti se s alkoholem v lásce příliš nemají.

Jedinečná atmosféra a milí Kubánci

Obrovským lákadlem Kuby je jedinečná atmosféra. Kde jinde zažijete tancující davy jen tak na ulici? Kubánci jsou vesměs velmi příjemní a rádi se s vámi dají do řeči. A když budete mít štěstí, třeba vás naučí salsu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.