Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Voda je čím dál dražší. Proč ještě nemáte vlastní vrtanou studnu?

Snažíte se o minimalizaci výdajů za energie a trápí vás cena vody? V některých krajích se cena vodného a stočeného pohybuje kolem 90 – 100 Kč. Nejdražší vodu mají v Semilech, kde za 1000 litrů platí 102,01 Kč. Na opačném konci tabulky najdete Klatovy s cenou 61,70 Kč za „kubík“. V každém případě je voda podstatně dražší než v minulosti, a to i s ohledem na vyšší průměrný příjem domácností. Jednou z možností, jak za vodu ušetřit, je realizace vlastní studny. Další výhodou takového řešení je získání přístupu k čisté, chemicky neupravené vodě.

Jaké výhody nabízí vrtaná studna?

Vykopat studnu je zbytečné nákladné, namáhavé a časově náročné. Mnohem efektivnější je studnu vyvrtat. K výhodám vrtané studny patří poměrně nízká cena za realizaci, vyšší vydatnosti zdroje a rychlá návratnost. Realizace trvá 1 – 2 dny a není nijak složitá.

Jak probíhá vrtání studny?

Prvním krokem je kontaktování firmy, která se vrtáním studen zabývá. Odborníci dorazí na míso a vyhodnotí optimální umístění studny. Musí objektivně vyhodnotit přístup, aby vrtná technika neponičila vegetaci, záhonky, chodníky a další prvky. Následuje vyhodnocení typu podloží pod pozemkem – jeho struktury, hydrogeologických vlastností a výškové pozice pozemku. Na základě těchto hodnot mohou odhadnout hloubku hladiny vody v podloží a určit použití vrtného systému.

vrtana-studna

Průzkumný vrt musí být písemně ohlášen na obecním – stavebním úřadě.

Samotné vrtání studny probíhá v těchto po sobě navazujících krocích. V předem smluveném termínu přijede na místo vrtací souprava, zahájí přípravné práce a zakončí je vodním výplachem díla. Další fáze spočívá ve vyvložkování vrtu pažnicemi s atestem na pitnou vodu. Po provedení čerpací zkoušky pro ověření garance vydatnosti vody může proběhnout předání.

Chcete se o vrtání studny dozvědět více? Informace najdete na vrtanistudny.cz.

Štítky

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.