Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

VPS aneb proč mít vlastní server, když můžeme mít virtuální?

Svět internetu se v posledních několika letech výrazně změnil. Pamětníci (ovšem ne se slzou v oku) vzpomínají na takřka astronomické částky, které museli platit za webhosting a ještě vyšší náklady za provoz vlastního serveru. Karta se však obrátila a cena hostingových služeb výrazně klesla. Kromě toho přibyla celá řada užitečných služeb a jednou z nich je i VPS neboli virtuální server. Jde o vyhrazenou část fyzického serveru, která je ideálním řešením pro provozovatele náročnějších webů. Jednoduše pro ty, kterým obyčejný hosting nestačí. Často se využívá i k provozu většího množství menších webů. V konečném součtu je totiž „vépéesko“ mnohem levnější než několik běžných hostingů.

Největší výhody virtuálních serverů

Ani tím ovšem výhody virtuálních serverů nekončí. Oproti vlastnímu „železu“ se o virtuál nemusíte starat a přesto disponujete skvělým výpočetním výkonem. V případě potřeby je možno výkon kdykoliv navýšit. Samozřejmostí je možnost instalace libovolného operačního systému (Windows, Linux…) a všechny benefity, které očekáváte od fyzického hardware. Operační systém lze nainstalovat velmi jednoduše a to přímo přes administrační rozhraní. Nebudete tak muset nikam chodit a vše vyřídíte z pohodlí domova. Přes virtuální mechaniku do rozhraní virtuálního serveru vložíte instalační médium a postupujete jako při běžné instalaci.

Cool VPS od Coolhousing

A u kterého webhostera dostanete nejlepší nabídku? Firem, které nabízí kvalitní služby, je poměrně dost, ale nám se zalíbila nabídka na virtuální servery od Coolhousing. Ten nabízí spoustu muziky za málo peněz a kromě výše zmíněných výhod také plně automatizovanou správu linuxového serveru, díky které ušetříte za případného správce. Praktická je i každodenní automatická záloha, díky které můžete v případě jakýchkoliv problémů jediným kliknutím vše vrátit zpět do původního stavu. Nepřijdete o data ani o nastavení VPS. V systému jsou vždy uchovány kompletní zálohy z tří předchozích dnů. Zálohu však můžete provést i manuálně a uchovat si ji v systému jak dlouho chcete. Další informace o parametrech a aktuální tarify najdete na webu coolhousing.net.