Výhody vratných kelímků z recyklovaných materiálů

Výhody vratných kelímků z recyklovaných materiálů

V posledních letech se stáváme stále zodpovědnějšími vůči životnímu prostředí a hledáme nové způsoby, jak omezit množství odpadu, který vytváříme. Jednou z možností, jak přispět k udržitelnějšímu světu, je používání vratných kelímků. Tyto kelímky mají mnoho výhod, a to zejména pokud jsou vyrobeny z materiálů jako je recyklovaný polypropylen, bio-plast nebo ISCC materiál. Navíc se nabízí možnost opatřit je různými druhy potisku, díky čemuž se dají přizpůsobit potřebám každého zákazníka.

Opakované použití

První výhodou vratných kelímků je zřejmě fakt, že se dají používat opakovaně. Není proto nutné vytvářet stále nové a nové obaly, čímž se šetří energie a zdroje. Navíc se vratné kelímky vyrábějí z materiálů, které je možné recyklovat, takže pokud se kelímek někdy rozbije nebo se stane nepoužitelným, lze ho po recyklaci opětovně použít na výrobu nového kelímku.

Nadstandardní odolnost

Další výhodou vratných kelímků z recyklovaného polypropylenu, bio-plastů a ISCC materiálů je fakt, že jsou mnohem odolnější než jednorázové kelímky. Díky tomu jsou vhodné nejen pro použití v běžném domácím prostředí, ale také pro použití v restauracích, kavárnách, na festivalech a jiných veřejných akcích. Vratné festivalové kelímky jsou také praktičtější než jednorázové kelímky, protože jsou mnohem pevnější a lze je snadno uchopit bez obav z toho, že se kelímek rozpadne a nápoj se rozlije.

Využívání obnovitelných zdrojů

Využití materiálů jako je bio-plast a ISCC materiál má ještě jednu výhodu: zmenšuje naši závislost na fosilních palivech. Tyto materiály se vyrábí z obnovitelných zdrojů (typicky z rostlinných materiálů), a tak nepřispívají ke zvýšení množství skleníkových plynů v atmosféře.

Design na míru příležitostí

Kromě výhod spojených s používáním vratných kelímků z recyklovaného polypropylenu, bio-plastů a ISCC materiálů jsou tyto produkty velmi flexibilní a nabízí se možnost přizpůsobení potřebám každého zákazníka. Potisk lze provést laserem, sítotiskem, tampontiskem nebo IMould etiketou, a je možné je opatřit vlastním potiskem. To znamená, že vratné kelímky mohou sloužit nejen jako praktický obal pro nápoje, ale také jako účinný marketingový nástroj. Potiskem lze na kelímek umístit loga, názvy značek nebo jiné informace, které pomohou zvýšit povědomí o produktu a přitáhnout nové zákazníky.

Jednoduchá údržba

Další výhodou vratných kelímků z recyklovaného polypropylenu, bio-plastů a ISCC materiálů je fakt, že jsou snadno čistitelné. Stačí je umýt vodou a mýdlem, nebo je vložit do myčky na nádobí. Tento proces je mnohem snazší než u jednorázových kelímků, které se často musí vyhazovat po jediném použití. Pokud vás výhody vratných kelímků s vlastním potiskem zaujaly, obraťte se na společnost elasto.cz, která je přizpůsobí podle vašich požadavků.

Publikováno: 23. 02. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam