Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

Vybíráme akvárium aneb i rybičky si zaslouží útulný domov

Hledáte nový způsob, jak realizovat svůj kladný vztah k přírodě a pohráváte si s myšlenkou, že skočíte rovnýma nohama do světa akvaristiky? Proč ne, o rybičkách se často hovoří jako o ideálním společníkovi – na rozdíl od jiných domácích mazlíčků toho totiž mnoho nepotřebují. Stačí, když jim čas od času nasypete krmení a o ostatní se postarají kvalitní akvarijní filtry. Alfou a omegou úspěšného chovu je ovšem důkladný výběr akvária. A my vám prozradíme, čím se řídit a čeho se naopak vyvarovat.

Rohové akváriumNabídka akvárií je opravdu široká a pro laika, který nemá s chovem rybiček žádné zkušenosti, může být obtížné vybrat to správné. Obecně však platí, že čím větší rozměry, tím se budou ryby cítit pohodlněji. V malých akváriích jsou jejich obyvatelé vystavováni stresu a často velmi rychle uhynou. O nádobách atypických tvarů to platí dvojnásob. Skutečný odborník vám koupi kulatého akvária rozmluví – vypadá sice dobře, ale primárně je určeno pro pěstování hydroponických rostlin a nikoliv chov rybiček. Ty se v něm cítí stísněně a zmateně a většinou kvůli absenci hran zblázní. Všechny důležité informace o rybičkách se dozvíte zde.

Pokud se však přeci jen nehodláte smířit s hranatým tvarem, udělejte kompromis v podobě rohového akvária. V podstatě ani o kompromis nejde, protože kombinace hran a zaoblených linek vypadá mnohem lépe než ryze hranaté/kulaté nádoby.

Nezapomínejte ani na speciální stolek pod akvárium. Malá akvária lez umístit na jakýkoliv nábytek, ale větší nádrže se bez podstavce, jehož konstrukce vydrží i velké zatížení, neobejde. Vhodným řešením jsou akvarijní sety, jejichž součástí je akvárium, příslušenství a také podstavec, který může mít podobu praktické skříňky se zásuvkami.

Cenové rozpětí akvárií je stejně pestré jako samotná nabídka. Ty nejlevnější akvárka nestojí více než pár set korun a za luxusní sety zaplatíte i několik desítek tisíc. Předtím, než se do něj rozhodnete zainvestovat větší částku, si proto zvažte, zda nejde jen o chvilkové nadšení. V opačném případě se nezapomeňte podívat na www.raj-akvaristiky.cz, kde najdete vše, co budete ke svému novému hobby potřebovat. Tedy vše od akvarijních setů až po led osvětlení a jiné dekorace do akvárií.

Startup set