Vyjádřete poděkování pamětní mincí

Vyjádřete poděkování pamětní mincí

S koncem roku se blíží i vyhlašování nejlepších zaměstnanců roku a nejen to. Vyjádřit vděk osobě nebo spolku se chystá třeba obec. Samozřejmě uznání může proběhnout i v užším kruhu. Zhodnocení sportovní sezóny si žádá určení vítězů. Zkrátka a dobře poděkovat a zhmotnit upomínku na nějakou událost lze v každé oblasti. Jak to ale nejlépe provést, aby se z dané situace nestala fraška a nepozbyla důstojnosti? Věnujte plaketu nebo pamětní minci.

Mince a jejich význam

Mince je jednou z nejstarších forem peněz. Díky použití drahých kovů a originálnímu vyobrazení ražby se velice rychle zařadila mezi sběratelské předměty. Dnes si můžete nechat vyrobit mince na zakázku, samozřejmě nemají práva platidel, ale nákup zlatých a stříbrných mincí je považován za dobrý investiční krok do drahých kovů. Mince však můžou mít ještě zcela jinou funkci, tzv. pamětní mince se nechávají vyrobit na zakázku ke zvláštní příležitosti. Nemusí jít nutně o státní vyznamenání. Tato služba se využívá i v případě, že chcete obdarovat své blízké ve významných dnech jejich života. Pamětní mince se věnují při narození dítěte, svatbě nebo jiném významném jubileu.

Předchůdcem mince je medaile

Jistě jste si během čtení předchozích řádků vzpomněli na medaile. Některé literatury dokonce nazývají mince jako zvláštní druh medaile. Pravda je, že toho mají společného víc než dost. Výroba medailí a mincí probíhá s pomocí tzv. medailéru. Ten dává medailím, mincím či plaketám tvar i ducha. Medaile má většina z nás spojené se stupni vítězů. Zlatá, stříbrná a bronzová medaile určuje podaný sportovní výkon. Ražba na zakázku udělá z medailí originální kousek a její majitel tak získá daleko hlubší vzpomínku na své úspěchy. Nebojte se při zpracování návrhů medailí zapojit fantazii a navrhněte si motiv, který bude vystihovat vaši soutěž, tým, spolek, třídu či firmu.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: pamětní mince | výroba medailí