Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Vzdělání

JIPka – recenze jazykové školy v Plzni

Bez znalosti cizích jazyků se v dnešní době neobejde nikdo. Škoda, že jsem si to neuvědomil dříve a nevěnoval se angličtině intenzivněji. Ušetřil bych si spoustu starostí před nástupem do nového zaměstnání, nicméně nakonec se mi můj „jazykový problém“ podařilo vyřešit poměrně elegantním způsobem. Mojí jedinou možností byly jazykové kurzy, ale v mém nabitém programu nebylo na klasické skupinovky místo. Na doporučení známých jsem proto zvolil individuální kurzy, které nabízí známá plzeňská jazyková škola JIPKA. Nevěděl jsem, do čeho jdu a zpočátku jsem byl trochu skeptický…

Jak individuální kurzy probíhaly?

Ale proč chodit kolem horké kaše, individuální výuka angličtiny mě mile překvapila a splnila všechna moje očekávání. Mezi největší výhody patří možnost začít v libovolném termínu – na rozdíl od skupinových kurzů, které se konají v pevně stanovené dny. Kontaktoval jsem JIPKU a lektoři mi sestavili zajímavý studijní program na míru mým časovým možnostem s tím, že se tempo a intenzita výuky může průběžně přizpůsobit. To samé platí i o obsahu – moje největší mezery byly v konverzaci, nicméně čas od času není od věci připomenutí gramatiky. Nakonec jsem se na doporučení lektora rozhodl pro přípravu k mezinárodní zkoušce. Člověk nikdy neví, kdy se bude certifikát hodit… A abych nezapomněl, čas a místo výuky byly taky v mé režii.

Resumé

Individuální kurzy jsou skutečně individuální. Nemusel jsem se ohlížet na ostatní studenty a příjemní lektoři se mi věnovali na sto procent. Jazykovou školu bohužel nemůžu srovnat s konkurencí, protože jsem nikdy jiné kurzy neabsolvoval. Teď už k tomu navíc nemám důvod, protože jsem zaznamenal výrazné zlepšení v oblastech, ve kterých jsem to potřeboval nejvíce. V každém případě si uvědomte to, že bez vlastní snahy a píle dobrých výsledků nedosáhnete.

Jazyková škola Plzeň JIPKA nabízí nejen kurzy angličtiny, ale také kurzy němčiny, španělštiny, italštiny, francouzštiny a dalších 48 jazyků. Pokud se budu chtít v budoucnu zdokonalit (v mém případě ale spíše naučit „z gruntu“) další jazyk, vím, na koho se obrátím.