Výroba domácího jogurtu v jogurtovači

Výroba domácího jogurtu v jogurtovači

Jogurt je nejrozšířenější funkční potravina na světě. A co si pod přízviskem funkční představit? Jde o potravinu, která se vyrábí z přirozeně se vyskytujících složek tak, aby neměla jen výživovou hodnotu, ale také pozitivní vliv na zdraví. Alespoň by to tak mělo být, nicméně kvalita současných jogurtů je stále horší. Za opravdu kvalitní jogurt, který je bohatý na probiotické bakterie, vitaminy, stopové prvky a další důležité látky, si v musíme pořádně připlatit. Anebo si vyrobit domácí jogurt v jogurtovači!

Kvalita většiny jogurtů v supermarketech je hrozná...

Do počátku 90. let 20. století byly v platnosti normy, na základě kterých mohl být jako jogurt označován pouze výrobek z kultury mléka, sušiny a tuku. Minimální obsah sušiny v bílém jogurtu byl stanoven na 22 %, ale po změně norem se začaly vyrábět produkty, které jsou kvalitním jogurtům vzdáleny na míle daleko. Průměrný obsah sušiny se momentálně pohybuje kolem 12 – 13 %, nicméně minimum je pouhých 8,2 %. Levné jogurty jsou dohušťovány náhražkami a zahušťovadly v podobě bramborové vlákniny, želatiny, kukuřičného škrobu apod. A co se týče ovocné složky, na opravdové ovoce ve většině jogurtů nenarazíte. Místo toho si „smlsnete“ na levných protlacích či šťávách. Není divu, že stále více lidí vyrábí domácí jogurt v jogurtovači. Záleží-li vám na tom, co konzumujete (a tedy na svém zdraví), začněte si jogurt vyrábět sami. Domácí výroba jogurtu je velmi snadná a my vám prozradíme, se kterým jogurtovačem vám půjde takříkajíc od ruky.

Recenze jogurtovačů, které stojí za to

Sortiment jogurtovačů je neskutečně pestrý a ačkoliv se vám může zdát, že na konkrétním modelu nesejde, opak je pravdou. Jogurtovače jsou elektronická zařízení jako každá jiná a vyplatí se vám věnovat čas srovnání parametrů.

Jogurtovač BRAVO

Jogurtovač BRAVO je malý pomocník, který zvládne připravit 7 sklenic (7 x 150 ml) jogurtu za 6 hodin. Je opatřen automatickou regulací teploty, která umožňuje rychlou přípravu jogurtu přímo u vás v kuchyni. BRAVO jogurtovač obsahuje návod na použití, včetně instrukcí k přípravě samotného jogurtu. Je nenápadný a zapadne mezi ostatní spotřebiče. Výhodou je velmi příjemná cena. bravo-jogurtovac

Jogurtovač Ariete 620

Jogurtovač Ariete 620 je sice o pár desetikorun dražší než výše zmíněný model BRAVO, ale zato má tělo z nerezové oceli. Pojme 7 skleniček s celkovou kapacitou 1 kg jogurtu. Obsluha je díky lehce snímatelnému víku velmi snadná. ariete-620

Jogurtovač Guzzanti GZ 700

Posledním jogurtovačem, o kterém se v rámci dnešního srovnání zmíníme, je Guzzanti GZ 700. I on umí vyrobit 1 kg čerstvého domácího jogurtu rozporcovaného do sedmi 150 ml kelímků, ale jako jediný má LCD displej a časovač s automatickým vypnutím. Mezi jeho další výhody patří intuitivní ovládání, snadné čištění a český návod s recepty. guzzanti-gz-700Nedozvěděli jste se o jogurtovačích vše, co potřebujete před nákupem vědět, nevěšte hlavu. To nejlepší jsme si totiž nechali nakonec.

Kde najdete nejlevnější jogurtovače?

Chcete-li při nákupu jogurtovače ušetřit, využijte přehledné porovnání zboží, které nabízí zavedený portál Srovnáme.cz. Najdete na něm více než 1,5 mil. produktů z více než 1 500 českých e-shopů a samozřejmě nechybí ani porovnání cen jogurtovačů. O každém jednotlivém modelu se dozvíte vše potřebné a navíc si můžete přečíst uživatelské recenze, názory a hodnocení. Velmi šikovná je i záložka „alternativy“, pomocí které se okamžitě přesunete na nabídku podobných produktů. Díky srovnávači najdete prodejce, který jogurtovač nabízí nejlevněji a ušetříte. Připomínáme, že portál Srovnáme.cz nabízí porovnání cen zboží pouze v prověřených e-shopech, které garantují bezpečný a bezproblémový nákup. Tak co vy na to? Máte namířeno do obchodu pro jogurt, který má s tím opravdovým společné jen jméno, nebo si vyrobíte vlastní z kvalitních surovin? Ještě předtím si ale na Srovnáme.cz nezapomeňte vybrat kvalitní jogurtovač!