Tipy na narozeninový dárek: Garáže na autíčka a další výbava pro malé závodníky

Tipy na narozeninový dárek: Garáže na autíčka a další výbava pro malé závodníky

Malé děti se často baví tím, že si hrají na dospělé. Kromě jiného si například jezdí s autíčky, prohání je po všemožných dráhách a berou je na dobrodružné výlety nejen po dětském pokoji. Taková autíčka by však měla mít své místo k parkování, případně myčku a další výbavu. Nejsou to skvělé tipy na dárky k narozeninám? Pořízení garáže na autíčka je dobré z několika důvodů. Třeba proto, aby byl v dětském pokojíčku pořádek. Když bude mít dítě autíčka kam parkovat, nezbyde mu nejmenší důvod nechávat je všude možně po místnosti a vy se o ně příště nepřerazíte. Také ho tím podpoříte v uklízení, vybuduje si návyk, že hračky je nutné uklízet na jedno konkrétní místo. Pojďme se ale podívat na konkrétní tipy na narozeninové dárky pro malé závodníky a závodnice. S autíčky si totiž rády hrají i holky. Ostatně také z nich jednoho dne pravděpodobně vyrostou schopné řidičky.

Klasická patrová garáž

Děti určitě ocení klasickou několikapatrovou garáž, do níž se vejde mnoho autíček. Ideální je, když má nějaký pohyblivý interaktivní prvek, například vysouvací se výtah. Vhodné také je, když mohou autíčka shora garáže závodit, které dojede jako první dolů. S tímto si děti více vyhrají.

Myčka pro autíčka

Zábavnou výbavou je i myčka pro autíčka. Ovšemže ta opravdová, do které se dá napustit voda. Samozřejmě musíte počítat s tím, že děti budou vodu cákat všude kolem, ale pokud jde opravdu jen o vodu, ta uschne a nic nepoškodí.

Čerpací stanice

Myčka může být funkční, čerpací stanice asi těžko. Přesto si s ní děti vyhrají a osvojí si tu nepříjemnou pravdu – aby se dalo jezdit, je potřeba natankovat.

Pár obecných doporučení na závěr

Ať už dětem k autíčkům pořizujete cokoliv, vždycky se zkuste zamyslet nad následujícím:
  • Má hračka nějaké interaktivní prvky, s nimiž se dá pohybovat a manipulovat? To vždy potěší.
  • Jaká autíčka má doma vaše dítě? Má třeba i vrtulník? Pak zvolte garáže s heliportem.
  • O jakého jde výrobce? Třeba Hot Wheels vyrábí řadu příslušenství k autíčkům, pokud tedy dítě má Hot Wheels autíčka, tohle bude dobrý nápad.

Publikováno: 13. 06. 2022

Kategorie: Děti

Autor: Adam