Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Vysavač nesaje nebo při práci vypíná?

K uklízení již neodmyslitelně patří také vysávání. Aby bylo vysávání co nejefektivnější a zároveň jste se při něm příliš nenadřeli, je potřeba mít na pomoc kvalitní vysavač s dostačujícím sacím výkonem. Co ale dělat, pokud vysavač časem ztratil sací výkon a téměř nic už nedokáže vysát, případně se uprostřed vysávání začal vypínat?

Postup kontroly příslušenství vysavače:

  • Zkontrolujte nejprve hubici, kterou u vysavače používáte, zda není zanesená nebo zda ji nezacpal kapesník či ponožka nasátá omylem. Nejčastěji ucpané jsou vstupy do trubky nebo „zubaté“ koleno v hubici

  • Pokud je hubice v pořádku, zaměřte se na trubky a také zde zkontrolujte, zda je trubka průchodná. To se dá jednoduše pohledem skrz trubku.

  • Následně zkontrolujte i hadici vysavače, kterou odpojte od vysavače a zkuste do ní vhodit kuličku. Pokud kulička na druhé straně nevypadne, je v hadici nějaká překážka, která blokuje jak kuličku, tak proud vzduchu při vysávání.

Pokud jsou všechny vzduchové cesty v příslušenství průchodné a nenašli jste nic, co by mohlo vypínání vysavače nebo ztrátu sacího výkonu způsobit, je na čase zkontrolovat samotný vysavač.

  • U sáčkových vysavačů zkontrolujte plnost sáčku a dle potřeby jej vyměňte.

  • U všech vysavačů následně zkontrolujte motorový filtr, který je za sáčkem nebo prachovou nádobou a brání proniknutí nečistot do motoru. Pokud je filtr znečištěný, neprodleně jej vyměňte.

  • Na konec se zaměřte na HEPA filtr, který je umístěn na výstupu vzduchu z vysavače. Jedná se o filtr, který zachytává i ty nejjemnější částečky nečistot, které nezvládl zachytit sáček nebo předmotorový filtr a zabraňuje jejich návratu zpět do vzduchu. Pokud je filtr silně znečištěný a zanesený, motor vysavače musí vyvinout větší výkon, aby vzduch přes HEPA filtr protlačil, dochází tak k jeho přehřívání, což následně zapne teplotní pojistku a vysavač se vypne. Proto znečištěný filtr ihned vyměňte. Nezapomínejte také, že výrobci doporučují HEPA filtr u sáčkových vysavačů měnit jednou ročně, u bezsáčkových vysavačů pak jednou za půl roku.

V případě, že jste vše zkontrolovali a problémy s vysavačem přetrvávají, bude nutné navštívit autorizovaný servis výrobce. Problém může být v samotném motoru, případně v dalších filtrech, které motor chrání, ty ale není možné vyměnit svépomocí. Kontakt na servisní střediska naleznete na internetu, případně jsou uvedeny v záručním listu Vašeho vysavače.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *