Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

Vytápění elektřinou? Jedině akumulačním přímotopem!

Přemýšlíte nad tím, jak snížit výdaje za vytápění a narazili jste na nabídku, které se vám nechce věřit? Není divu, většina nás má odjakživa za to, že elektřinou se výhodně a už vůbec ne levněji vytápět nedá. Bývávalo. Díky nejmodernějšímu systému AERO FLOW jsou v ústředí zájmu takzvané akumulační přímotopy, tedy radiátory, které fungují na principu akumulace tepla. To jim umožňuje topit i v době, kdy nejde noční proud. Pojďme se na tuto poměrně neznámou technologii podívat pod lupou. Je skutečně tak perfektní, jak se na první pohled jeví?

Akumulační přímotop – jaký vlastně je?

Zdaleka největší výhodou je možnost topení i během dnem kdy není aktivován tzv. levný proud. Elektrické topení akumuluje teplo, které pak využívá v době, kdy neodebírá elektrický proud. Vydrží topit tak dlouho, že vypnutí nočního proudu nezaznamenáte. Pokud jste již slyšeli o akumulačních kamnech, pravděpodobně vás systém nepřekvapil. Oproti klasickým akumulačním kamnům má však elektrické topení několik podstatných výhod. Akumulační kamna neumí regulovat teplotu a při náhlé změně počasí budete topit „do zdi“. Přímotopy Thermotec regulaci teploty umožňují a navíc se, na rozdíl od kamen, vyrábí v moderním designovém provedení. Vaše bydlení tak získá vkusný prvek, který nebude kazit charakter interiéru.

 Nejsou vhodnější infrapenely?

Elektrické topení neohřívá a negrilují. Na rozdíl od infrapanelů produkují klasické teplo, podobně jako klasické radiátory. Díky technologii aeroflow navíc nejsou potřeba žádné ventily pro odvod tepla. Přímotopy nepotřebují žádné zvláštní napájení a dají se jednoduše připojit do 230V sítě. Zda napevno do krabičky či do zásuvky, je pouze na vás. Mile vás překvapí nízká spotřeba, která se pohybuje v rozmezí 75-125 kWh/m2 za rok (běžné domy a byty). Umístit jej můžete na zeď, nebo jej mobilizovat za pomocí koleček či nožiček. Zařízení tak lze volně přemisťovat kamkoliv bude třeba. Přímotopy jsou skvělou ukázkou toho, že levné může být i topení elektřinou.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *