Vytápění elektřinou? Jedině akumulačním přímotopem!

Vytápění elektřinou? Jedině akumulačním přímotopem!

Přemýšlíte nad tím, jak snížit výdaje za vytápění a narazili jste na nabídku, které se vám nechce věřit? Není divu, většina nás má odjakživa za to, že elektřinou se výhodně a už vůbec ne levněji vytápět nedá. Bývávalo. Díky nejmodernějšímu systému AERO FLOW jsou v ústředí zájmu takzvané akumulační přímotopy, tedy radiátory, které fungují na principu akumulace tepla. To jim umožňuje topit i v době, kdy nejde noční proud. Pojďme se na tuto poměrně neznámou technologii podívat pod lupou. Je skutečně tak perfektní, jak se na první pohled jeví?

Akumulační přímotop – jaký vlastně je?

Zdaleka největší výhodou je možnost topení i během dnem kdy není aktivován tzv. levný proud. Elektrické topení akumuluje teplo, které pak využívá v době, kdy neodebírá elektrický proud. Vydrží topit tak dlouho, že vypnutí nočního proudu nezaznamenáte. Pokud jste již slyšeli o akumulačních kamnech, pravděpodobně vás systém nepřekvapil. Oproti klasickým akumulačním kamnům má však elektrické topení několik podstatných výhod. Akumulační kamna neumí regulovat teplotu a při náhlé změně počasí budete topit „do zdi“. Přímotopy Thermotec regulaci teploty umožňují a navíc se, na rozdíl od kamen, vyrábí v moderním designovém provedení. Vaše bydlení tak získá vkusný prvek, který nebude kazit charakter interiéru.

 Nejsou vhodnější infrapenely?

Elektrické topení neohřívá a negrilují. Na rozdíl od infrapanelů produkují klasické teplo, podobně jako klasické radiátory. Díky technologii aeroflow navíc nejsou potřeba žádné ventily pro odvod tepla. Přímotopy nepotřebují žádné zvláštní napájení a dají se jednoduše připojit do 230V sítě. Zda napevno do krabičky či do zásuvky, je pouze na vás. Mile vás překvapí nízká spotřeba, která se pohybuje v rozmezí 75-125 kWh/m2 za rok (běžné domy a byty). Umístit jej můžete na zeď, nebo jej mobilizovat za pomocí koleček či nožiček. Zařízení tak lze volně přemisťovat kamkoliv bude třeba. Přímotopy jsou skvělou ukázkou toho, že levné může být i topení elektřinou.

Publikováno: 21. 08. 2012

Kategorie: Energie

Autor: Adam

Tagy: levná elektřina | noční proud | přímotop | přímotopy | thermotec | topení elektřinou