Z Prahy přímým letem už do 115 destinací. Kam si můžete zaletět na výlet?

Z Prahy přímým letem už do 115 destinací. Kam si můžete zaletět na výlet?

Po koronavirové pauze se zase otevírá svět cestování a s tím i možnosti letět přímo z Prahy do mnoha zahraničních cílů. Už v průběhu podzimních měsíců je možné přímo letět do 115 destinací, mimo jiné nově do Neapole, Kyjeva, Milána nebo Hamburku, další linky byly obnoveny nebo zvýšily frekvenci letů. A kam vyrazíte za posledními slunečními paprsky? Do zmiňované Neapole, na Kanárské ostrovy, na Maltu nebo na Madeiru?

Italský jih slibuje gastronomické zážitky

Itálie je výbornou volbou na prodloužený víkend, nadto na slunném jihu vládnou stále příjemné teploty k procházkám na pobřeží i pro posezení v kavárničkách a vyhlášených restauracích. Ochutnat tak můžete pizzu přímo v jejím rodišti nebo Parmigiana di Melanzane, což je typické jídlo místních z lilku, rajčat a mozzarelly. Na mlsné jazýčky pak čekají místní vyhlášené sladké delikatesy jako sfogliatella nebo rumové babà.

Kanárské ostrovy lákají na krásné počasí

Ostrovy věčného jara jsou zárukou skvělého odpočinku. Stačí si zajistit parkování na letišti v Praze a odletět na oblíbené ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura nebo Lanzarote, kam se bude létat během zimního letového řádu. Klidnou dovolenou navíc značí přesun těchto ostrovů mezi státy s nízkým rizikem nákazy COVID-19.

Za historií na Maltu

Teploty spíše na procházky a poznávání historie než na koupání? Výtečnou destinací je ostrov Malta, kam lze letět za dostupnou cenu. Auto lze dokonce nechat přímo na Ruzyni, protože ceník parkování na pražském letišti nabízí týdenní sazbu 890 Kč, bez starostí tak můžete poznávat krásy ostrova maltézských rytířů. https://www.youtube.com/watch?v=pZE26YfBIxg

Pěší turistika na Madeiře

Kam za sluncem a turistikou? Rozhodně na Madeiru, ostrov, který spadá taktéž mezi zeleně označené země v souvislosti s koronavirovou nákazou. Lokalita je oblíbená pěšími turisty všech úrovní, protože je protkána zajímavými stezkami, zpřístupněnými zavlažovacími kanály a dalšími značenými turistickými trasami.

Publikováno: 29. 10. 2021

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam