Repasované tonery a cartridge šetří přírodu i vaši peněženku

Repasované tonery a cartridge šetří přírodu i vaši peněženku

Při výběru tiskárny by se měl člověk podívat také na to, kolik stojí náhradní náplně. Jejich ceny se často šplhají dost vysoko, mnohdy jsou téměř dražší než samotná tiskárna. Obzvlášť pokud se zaměříte na originální tonery přímo od výrobců tiskáren. Tiskárnu si koupíte jednou za pět či deset let. Tonery a cartridge však potřebujete stále. Výrobci tiskáren tedy příliš nevydělají na tiskárně, ta stojí obvykle tolik, že jim peníze akorát pokryjí náklady na vývoj a výrobu. Právě proto se poté snaží vydělávat na náhradních náplních.

Vyzkoušejte raději kompatibilní a repasované náplně

Ať už sháníte tonery pro laserové tiskárny či cartridge s inkoustem, vždy máte možnost nekupovat originální díl, k jehož ceně je přidaná vysoká marže. Můžete si pořídit tzv. kompatibilní náplň. Nevyrobil ji přímo výrobce tiskárny, ale kvalita je srovnatelná, tedy aspoň pokud si vyberete náplň od spolehlivé firmy. Další možností jsou repasované tonery a cartridge, jež se nevyznačují jen nízkou cenou, ale také šetrným chováním k přírodě. Repasováním se totiž označuje proces, kdy se vezme stará kazeta, zkontroluje se a doplní novou barvou. Výsledná cena je pak nižší než u nového výrobku, a ještě omezíte produkci odpadu. Životnost kazety je úměrná kvalitě renovace, jestliže ji provádí profesionálové, lze kazetu renovovat donekonečna.

Nakupte renovované kazety od české firmy se slevou

Repasované tonery prodává například česká firma Tonera. Pro tonery do Tonery se chodí již téměř 30 let, což je jedním z ukazatelů spolehlivosti této společnosti. Dalším je třeba fakt, že vám na repasované tonery dávají standardní dvouletou záruku. Mají dvě pobočky v Praze, jednu najdete na ulici Žitná v Praze 1 a druhou na Moskevské v Praze 10. Až tam půjdete, nezapomeňte vzít s sebou svou starou kazetu k výkupu. Fungují však i online. Prohlédněte si jejich e-shop, a budete-li nakupovat, využijte slevový kupón RENOVACE na 10% slevu.

Publikováno: 13. 08. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam