Masivnímu rozšíření současných reklamních placek pomohla éra hippies

Masivnímu rozšíření současných reklamních placek pomohla éra hippies

Od doby svého vzniku na konci 19. století patřily celuloidové placky k oblíbenému artiklu propagace například sportovců či politiků. Využívaly se při volbách, k propagaci a rozšíření politických zpráv, k oslavě jubilea. Jejich předností byla možnost levné výroby a následně i koupě a vysoká efektivita sdělení, které placka propagovala.

Hippies používaly placky k vyjádření názoru

Zásluhu na tom, že placky stále existují a v průběhu let nezanikly, měly především umělci. Jako první využily placky ve vyšší míře květinové děti. V šedesátých a sedmdesátých letech minulého století, kdy se prosadilo hnutí hippies, byly placky využívány k identifikaci lidí vyznávajících podobný životní styl, ale také k vyjádření vlastního názoru a jedinečného pohledu na svět. Placky nosil i John Lennon a opravdu si je užíval. Dodnes lze najít celou řadu jeho fotografií, na kterých je zvěčněn s plackou na hrudníku. Johna chtěl každý napodobit, proto se placky rozmohly a k vyjádření vlastního názoru je můžete využít dodnes. Nechte si vyrobit placku na míru podle vlastního návrhu a řekněte to jinak. Připněte ji na hruď a řekněte, nemáte chuť si nasadit kulaté brýle?

Vyjádření životního postoje

I další léta plackám přála. S příchodem nového hudebního stylu, punku se placky staly nezbytnou součástí módy. I její účel se měnil. Móda se stala prostředkem k sebevyjádření a placky skvělým módním doplňkem, který tuto její funkci podpořil. Lidé mohli dát prostřednictvím placky jasně najevo, kterou kapelu poslouchají a jakou hudbu vyznávají. A ani zdaleka se nemuselo jednat o placku jednu. Někteří fanoušci byli schopni si hrudník plackami doslova opentlit.

Obliba klesla, ale stále se drží

Obliba placek od dob hippies sice poklesla, stále jsou však prostředkem k sebevyjádření, ale i vkusným módním doplňkem. Placky jsou skvělé také jako praktický dárek. Darujte placku jako dárek a zabalte tento dárek kreativně. Vždyť právě zabalení dárku vypovídá mnohé o vašem vztahu k obdarovanému a o tom, jak moc vám na něm záleží. Vtipně a vkusně zabalená placka dokáže udělat mnohem větší radost než drahý dárek, který obdarovanému předáte jen v dárkové taštičce. Myslete na to a dejte do balení srdce.

Publikováno: 15. 02. 2021

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam