Zahoďte svůj hloupý telefon a pořiďte si chytřejší

Zahoďte svůj hloupý telefon a pořiďte si chytřejší

Pamatujete si ještě na doby, kdy telefony sloužily skutečně jen k telefonování a čas od času jsme na nich naťukali SMSku? My ano a s klidným svědomím konstatujeme, že je jen dobře, že „mobilnímu pravěku“ dávno odzvonilo. Moderní mobilní telefony toho umí podstatně víc a jak to tak vypadá, brzy bude mnohem jednodušší vyjmenovat to, co ještě neumí. Moderní smartphony dokáží zastoupit počítač a jsme díky ve středu dění i tehdy, když se zrovna nacházíme na druhém konci světa. Pokud vám v kapse stále vibruje stařičký telefon s monochromatický displayem, je na čase ho vyměnit za nový!

Legenda jménem iPhone

Chytré telefony jsou obdařeny operačním systémem, díky kterému mají uživatelé přístup k nejrůznějším aplikacím. Podporují muti tasking, tedy používání několika aplikací najednou a jsou obdařeny výkoným hardware, o kterém si před deseti lety mohly zdát i některé stolní počítače. Mezi absolutní špičku patří legendární iPhone, který se momentálně prodává již v 5. generaci. iPhone 5 se chlubí 4'' dotykovým displayem Retina, který dokáže zobrazit 1136x640 obrazových bodů, interní pamětí 16 GB (pro laiky – spousta místa na filmy, aplikace a hudbu), 8 Mpx fotoaparátem nebo GPS modulem a gyroskopem. Ani to samozřejmě není kompletní výčet vychytávek, které jsou součástí nejúspěšnějšího smartphonu, ovšem i kdyby byl, tak se mu konkurenční chytré telefony stejně nevyrovnají. I Samsung Galaxy S3 nebo nejnovější modely od HTC nabízí spoustu muziky (často za málo peněz), ovšem pro toho, kdo měl jednou v ruce telefon s logem nakousnutého jablíčka, už není cesty zpět.

Když chytré mohou být i levné

Pokud jsme vás navnadili a začali jste uvažovat nad tím, že si taky jeden ten „ajfoun“ pořídíte, určitě zpozorněte u e-shopu levneelektro.cz. Jeden z nejsilnějších prodejců elektroniky nabízí mobilní telefony za perfektní ceny, možnost nákupu na splátky a dopravu vybraných produktů zcela zdarma.

Publikováno: 20. 02. 2013

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: chytré telefony | iphone 5 | smartphone | smartphony