Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Zahradní robot Mantis – recenze multifunkčního pomocníka

Také jste se nemohli dočkat příchodu jara a nekonečné relaxace na zahrádce? Jen si to představte – vy, vaši nejbližší a vůně grilovaného masa… Jenomže ještě předtím, než se začnete oddávat odpočinku, budete muset zahrádku vylepšit. Nebo vás snad neobdělané záhonky, zanedbaný trávník, beztvarý živý plot a další nedostatky nechávají chladnými? O tom dost pochybujeme, ale na druhou stranu přiznáváme, že ani nám se do rutinních prací příliš nechce. A právě proto jsme si na pomoc přizvali robota, díky kterému je jarní práce na zahradě mnohem jednodušší a rychlejší.

Ruční kultivátor zkrotí i křehké ženy

Zahradní robot se sice nepodobá legendárnímu R2D2, ale to v našem případě vůbec nevadí. Vybrali jsme si univerzální zahradní kypřič Mantis, který vyrábí společnost ANTICOR Bohemia s.r.o. Naše volba na něj nepadla náhodou, díky svým perfektním užitným vlastnostem a multifunkčnosti získal Ocenění Kozlíka Šikuly pro rok 2013 v kategorii Vertikulátory a provzdušňovače. O pozornost odborníků se mimo jiné zasloužil také svou nízkou hmotností, díky které manipulaci zvládnou i ženy. Ale vše pěkně popořádku.

Vše v jednom

Zahradní robot Mantis nabízí uživatelům množství praktických funkcí, ale tou primární je funkce kultivátoru. Pomocí zařízení velmi jednoduše provzdušníte půdu a to do hloubky 25 cm. Již při této činnosti poznáte jeho výjimečnost – kultivátor disponuje několika specifickými hvězdicovitými noži s různorodě zahnutými břity. Budete-.li chtít odstranit plevel, jednoduše zaměníte nože v protisměru otáčení, čímž docílíte záběru cca 5 – 7 cm. Chcete orat? Stačí nasadit přídavnou hlavici.

Kypřením a likvidací plevele ale zábava teprve začíná. Počkat, jak může být práce na zahrádce zábavná? Dost možná díky ergonomii a váze jen něco málo přes 9 Kg. V útrobách tepe malý, ale výkonný čtyřdobý motor Honda, který je zárukou kvality a bezproblémového chodu. Výše jsme zmínili, že problém s obsluhou nemají ani slabší ženy a celkový dojem umocňují skládací vidle, které napomáhají k nenáročné a pohodlné přepravě.

Jako správný robot, je i Mantis multifunkční a pokud zaměníte kypřící kotouč se zahnutými zuby za čtyři rovné kotouče, můžete se pustit do provzdušňování trávníku. Nože trávník proříznou do hloubky cca 4 – 5 cm, čímž zajistí lepší prostupnost živin. Jakmile bude hotovo, umístíte na robot další kotouč, tentokrát na hrabání a vyčešete staré trsy trávy. Tuto činnost je vhodné provádět alespoň dvakrát ročně.

Motorový kypřič půdy se postará i o živý plot

Uff, stále vám to nestačí? V tom případě kypřič využijte také na oříznutí trávníku, který vám přerůstá ve spárách zámkové dlažby nebo na okrajích chodníku. A když už budete v ráži, nezapomeňte ani na výše zmíněný živý plot. Na hnací jednotku lze umístit nůžky na živý plot a další příslušenství, které se podílí na pestré škále funkcí.

Shrnuto a podtrženo, zahradní robot je perfektní pomocník, který nahradí spoustu nezbytných nástrojů a významně ulehčí práci na zahrádce. Výrobce ho momentálně nabízí za cenu 16 660 Kč vč. DPH a v rámci akce dostanete podpěru a ohraničovací nůž zdarma. Zdá se vám cena příliš vysoká? V tom případě si spočítejte, kolik by vás stála samostatná zařízení v odpovídající kvalitě. Na Mantis s motorem Honda navíc dostanete doživotní záruku na zlomení nožů. Tak co vy na to? Další inforamce najdete na www.anticor.cz.

Zahradní robot Mantis