Zahradní robot Mantis - recenze multifunkčního pomocníka

Zahradní robot Mantis - recenze multifunkčního pomocníka

Také jste se nemohli dočkat příchodu jara a nekonečné relaxace na zahrádce? Jen si to představte – vy, vaši nejbližší a vůně grilovaného masa... Jenomže ještě předtím, než se začnete oddávat odpočinku, budete muset zahrádku vylepšit. Nebo vás snad neobdělané záhonky, zanedbaný trávník, beztvarý živý plot a další nedostatky nechávají chladnými? O tom dost pochybujeme, ale na druhou stranu přiznáváme, že ani nám se do rutinních prací příliš nechce. A právě proto jsme si na pomoc přizvali robota, díky kterému je jarní práce na zahradě mnohem jednodušší a rychlejší.

Ruční kultivátor zkrotí i křehké ženy

Zahradní robot se sice nepodobá legendárnímu R2D2, ale to v našem případě vůbec nevadí. Vybrali jsme si univerzální zahradní kypřič Mantis, který vyrábí společnost ANTICOR Bohemia s.r.o. Naše volba na něj nepadla náhodou, díky svým perfektním užitným vlastnostem a multifunkčnosti získal Ocenění Kozlíka Šikuly pro rok 2013 v kategorii Vertikulátory a provzdušňovače. O pozornost odborníků se mimo jiné zasloužil také svou nízkou hmotností, díky které manipulaci zvládnou i ženy. Ale vše pěkně popořádku.

Vše v jednom

Zahradní robot Mantis nabízí uživatelům množství praktických funkcí, ale tou primární je funkce kultivátoru. Pomocí zařízení velmi jednoduše provzdušníte půdu a to do hloubky 25 cm. Již při této činnosti poznáte jeho výjimečnost – kultivátor disponuje několika specifickými hvězdicovitými noži s různorodě zahnutými břity. Budete-.li chtít odstranit plevel, jednoduše zaměníte nože v protisměru otáčení, čímž docílíte záběru cca 5 – 7 cm. Chcete orat? Stačí nasadit přídavnou hlavici. Kypřením a likvidací plevele ale zábava teprve začíná. Počkat, jak může být práce na zahrádce zábavná? Dost možná díky ergonomii a váze jen něco málo přes 9 Kg. V útrobách tepe malý, ale výkonný čtyřdobý motor Honda, který je zárukou kvality a bezproblémového chodu. Výše jsme zmínili, že problém s obsluhou nemají ani slabší ženy a celkový dojem umocňují skládací vidle, které napomáhají k nenáročné a pohodlné přepravě. Jako správný robot, je i Mantis multifunkční a pokud zaměníte kypřící kotouč se zahnutými zuby za čtyři rovné kotouče, můžete se pustit do provzdušňování trávníku. Nože trávník proříznou do hloubky cca 4 – 5 cm, čímž zajistí lepší prostupnost živin. Jakmile bude hotovo, umístíte na robot další kotouč, tentokrát na hrabání a vyčešete staré trsy trávy. Tuto činnost je vhodné provádět alespoň dvakrát ročně.

Motorový kypřič půdy se postará i o živý plot

Uff, stále vám to nestačí? V tom případě kypřič využijte také na oříznutí trávníku, který vám přerůstá ve spárách zámkové dlažby nebo na okrajích chodníku. A když už budete v ráži, nezapomeňte ani na výše zmíněný živý plot. Na hnací jednotku lze umístit nůžky na živý plot a další příslušenství, které se podílí na pestré škále funkcí. Shrnuto a podtrženo, zahradní robot je perfektní pomocník, který nahradí spoustu nezbytných nástrojů a významně ulehčí práci na zahrádce. Výrobce ho momentálně nabízí za cenu 16 660 Kč vč. DPH a v rámci akce dostanete podpěru a ohraničovací nůž zdarma. Zdá se vám cena příliš vysoká? V tom případě si spočítejte, kolik by vás stála samostatná zařízení v odpovídající kvalitě. Na Mantis s motorem Honda navíc dostanete doživotní záruku na zlomení nožů. Tak co vy na to? Další inforamce najdete na www.anticor.cz. Zahradní robot Mantis