Proč pro osvětlení sportovišť využít LED světla?

Proč pro osvětlení sportovišť využít LED světla?

Tělocvičny, zimní stadiony, tenisové kurty i fotbalová hřiště. Tam všude se využívá LED osvětlení a existují pro to dobré důvody. Pokud ještě váháte, zda jít do té velké investice a vybavit i vaše sportoviště LED světly, vysvětlíme vám, že byste to udělat skutečně měli. Úsporná LED světla už dávno nejsou žádnou novinkou. Přesto je ještě nenajdete všude. Domácnosti na ně pomalu přešly, nicméně u větších objektů, jako jsou sportoviště, znamená kompletní přechod na LED světla vyšší počáteční investici. Proč byste se jí neměli bát?

Silné LED reflektory si poradí s každým sportovištěm

LED osvětlení se vyrábí v opravdu široké škále druhů od malých LED pásků přes klasické žárovky až po výkonné LED reflektory. Těmi se osvětlují například billboardy či průmyslové objekty, ale také sportovní areály, tělocvičny nebo fotbalová hřiště. Samozřejmě se dají sehnat varianty vhodné pro venkovní použití, které odolávají dešti, větru i sněhu. Své řešení tedy snadno najdete. LED reflektory jsou vhodné i na zimní stadiony, z nichž se zápas přenáší do televize. Prostor dobře osvětlí, takže televizní diváci si užijí dokonalý pohled.

LED světlo nevyzařuje teplo

Teplo může být problémem jak u vnitřních tělocvičen, tak u venkovních sportovišť, jako jsou tenisové kurty nebo atletické stadiony. Klasické žárovky minou spoustu energie na vytváření tepla, tím pádem prostor ohřívají, což vážně není žádoucí. LED technologie tento problém nemá.

Na provozu osvětlení ušetříte

Počáteční investice za výkonné LED osvětlení sportoviště se může zdát vysoká. Náklady se však velmi rychle vrátí, protože v porovnání s jinými typy osvětlení je to LED mimořádně úsporné. Nebudete ho ani muset často měnit, i při nepřetržitém provozu zvládne svítit desítky tisíc hodin.

Šetrné světlo pro oči hráčů i diváků

LED osvětlení má charakter příjemného světla, netáhne oči ani po dlouhých hodinách hraní či sledování zápasů. I když se během zápasu vystřídá den s nocí, diváci nemusí zpozorovat rozdíl ve viditelnosti. Tak na co ještě čekáte?

Publikováno: 21. 11. 2022

Kategorie: Energie

Autor: Adam