Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Bankovní půjčka nemusí být výhodnější

Většina klientů míří za úvěrem automaticky do banky. Bodejť by ne – bankovní instituce bývají symbolem stability a výhodných podmínek. Navíc už dávno neplatí, že na bankovní půjčku dosáhne pouze malá část žadatelů. Bankám šlapou na paty nebankovní instituce a chtějí-li si zachovat konkurenceschopnost, nezbývá jim, než zpřístupnit podmínky. Možná vás to překvapí, ale i přesto vám může nebankovní společnost poskytnou půjčku za výhodnějších podmínek, než za jakých byste dostali úvěr v bance. Srovnali jsme pro vás dva atraktivní produkty- půjčku od České spořitelny a úvěr od společnosti Home Credit.

Česká spořitelna půjčka byla dlouhodobě považována za nejvýhodnější vůbec a i dnes patří k nejatraktivnějším produktům svého druhu. V současné době si můžete bez ručitele půjčit od 30 000 do 600 000 Kč a to až na dobu 84 měsíců. Úroková sazba začíná na 8% a za vedení účtu zaplatíte 59 Kč.

Home Credit poskytuje spotřebitelské úvěry od 10 000 do 150 000 Kč, při čemž úrok startuje na 13,9%. Poplatek za vedení účtu činí 69 Kč. Je ovšem půjčka od České spořitelny vždy výhodnější, než úvěr od Home Credit?

Na modelovém příkladu jde jasně vidět, že srovnání bankovní půjčky s nebankovním úvěrem není ztrátou času.

Půjčíte-li si na 84 měsíců 100 000 Kč u České spořitelny, zaplatíte konečnou částku 168 853 Kč. Úrok přitom činí 14,96% a RPSN 17,9%. Za vyřízení půjčky zaplatíte poplatek 1000 Kč a měsíčně budete splácet 1940 Kč.

Home Credit půjčka vám může ušetřit necelých 7 000 Kč – konečná splatná částka je za stejných podmínek (půjčka ve výši 100 000 na 84 měsíců) pouze 162 120 Kč. Úroková sazba činí 14,10 % a RPSN dokonce 16 % (tedy téměř o 2 % méně, než v případě bankovní půjčky od ČS). Za vyřízení úvěru nezaplatíte ani korunu.

Je nebankovní půjčka vždy výhodnější?

Půjčili bychom si stejnou částku na 48 měsíců, vyhrála by naopak Česká spořitelna. Srovnání se proto v každém případě vyplatí. Pomoci vám s ním může některý z online srovnávačů, který umožňuje srovnání půjček zdarma. Mezi ty nejpřehlednější patří notoricky známé usetreno.cz.