Základní vybavení pro jízdu na koni

Základní vybavení pro jízdu na koni

Dali jste si novoroční předsevzetí, že vyzkoušíte něco úplně nového? A co si čas od času udělat výlet na koni? I ve vašem okolí je jistě jízdárna, kde si můžete vyrazit třeba s celou rodinou. Jízda na koňském hřbetu v mnoha ohledech prospívá fyzickému i psychickému zdraví. Kontakt se zvířetem je uklidňující a podporuje rozvoj sebedůvěry a sebeuvědomování. Zároveň je vhodná i pro jedince, kteří mají příliš vysoké sebevědomí nebo jsou hyperaktivní. Zlepší se vám držení těla a chůze, rovnováha a sníží se zvýšené svalové napětí. Chcete-li si však nový zážitek užít na sto procent, budete potřebovat vhodné jezdecké oblečení. Prozradíme vám, bez čeho se neobejdete.

Myslete na bezpečnost

Základním ochranným prvkem je jezdecká bezpečnostní helma a neměli by ji podceňovat ani zkušenější jezdci. Helma dokáže zabránit nejhoršímu – v případě pádu zabrání fatálním následkům poranění hlavy. To samé platí také o páteřním krunýři. jezdecka přilba kalenda-kone.cz

Jezdecké kalhoty

Pomineme-li bezpečnostní prvky, je vhodné si pořídit také pohodlné jezdecké kalhoty. Při výběru zohledněte roční období. V zimě vám skvěle poslouží tzv. termorajtky – zateplené a zpravidla nepromokavé kalhoty s rovnými nohavicemi, zvýšeným pasem v olasti zad, kolenními náležkami či případně celokoženým sedem. jezdecké kalhoty kalenda-kone.cz Do chladného jarního počasí jsou vhodné kalhoty z mikrovklákna nebo softshellu. I tyto rajtky mají vynikající termoizolační vlastnosti. Mezi další materiály, které se běžně používají na výrobu rajtek, je bavlna, nylon, elastan, polyviskóza, lycra nebo manšetr. Důležité je, aby vám kalhoty dobře „seděly“ a cítili jste se v nich maximálně pohodlně.

Jezdecké boty

Nedílnou součástí vaší výbavy pro jízdu na koni by měly být také jezdecké boty. Jsou mnohem bezpečnější a pohodlnější než klasické tenisky. Nehrozí u nich prokluzování podrážky na třmenu a díky vysokým podpatkům zůstane vaše noha „zaseknutá“. jezdecké boty kalenda-kone.cz

Další oblečení pro jízdu na koni

Chcete-li být důslední, pořiďte si také jezdeckou mikinu, bundu nebo vestu. Oproti oblečení, které nosíte běžně, je to jezdecké navrženo pro mnohem komfortnější jízdu. A budete-li jezdit často, jistě nedáte na zvýšený komfort dopustit. Přejeme vám spoustu nezapomenutelných zážitků!

Publikováno: 17. 01. 2015

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: jezdecké oblečení | oblečení pro jízdu na koni