Zakynthos 2014 - dovolená v prosluněném Řecku

Zakynthos 2014 - dovolená v prosluněném Řecku

Čas letních dovolených se neodvratně blíží a pokud si tu svou nedokážete představit bez rozpálených pláží, šumění moře a uvolněné atmosféry, máme pro vás perfektní tip. Jak by se vám líbilo strávit dovolenou na ostrově, kterému svého času údajně vládl legendární Odysseus? Představujeme vám Zakynthos, jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů, který byl nejdéle pod nadvládou někdejší Benátské republiky.

Základní informace

Ostrov Zakynthos dostal své jméno po Zakynthovi, synovi vládce Dardana. Nachází se v západní části Řecka a jeho 123 km dlouhé pobřeží omývá Iónské moře. Populace na 410 km2 rozlehlém ostrově se pohybuje kolem 40 000 a hlavním město nese stejný název jako ostrov samotný. V roce 1953 postihlo Zakhyntos silné zemětřesení, které zničilo celou infrastrukturu a neporušené zůstaly pouhé tři budovy – budova národní banky a svatostánky – katedrála sv. Dionýsa a kostel sv. Nikolase.

Proč letět právě na Zakynthos?

Ale abychom se dostali k tomu podstatnému. Proč si ze všech krásných řeckých ostrovů vybrat právě Zakynthos? Důvodů je hned několik a mezi ty hlavní patří zálivy s průzračně modrou vodou a vraky lodí. Nejvyhledávanějšími jsou bezesporu Modré jeskyně (Navagio či Blue Caves) a mezi letovisky vévodí Agios Sostis, Alykes, Argasi, Kalamaki, Amoudi, Alikanas, Tsilivi či Laganas, v jehož okolí snáší na plážích vejce mořská želva Caretta-Caretta. Za zmínku však stojí i vnitrozemí, které nabízí úchvatné scenérie olivových hájů. Na Zakhyntos se z Prahy letí cca 2 hodiny a 10 minut a turistická sezóna je od dubna do září, přičemž aktuální počasí na ostrově Zakhyntos je pro návštěvu jako stvořené. Tak co vy na to, vyberete si v katalogu dovolených právě Zakhyntos, nebo vaše volba nakonec padne na jiné místo?