Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Zakynthos 2014 – dovolená v prosluněném Řecku

Čas letních dovolených se neodvratně blíží a pokud si tu svou nedokážete představit bez rozpálených pláží, šumění moře a uvolněné atmosféry, máme pro vás perfektní tip. Jak by se vám líbilo strávit dovolenou na ostrově, kterému svého času údajně vládl legendární Odysseus? Představujeme vám Zakynthos, jeden z nejoblíbenějších řeckých ostrovů, který byl nejdéle pod nadvládou někdejší Benátské republiky.

Základní informace

Ostrov Zakynthos dostal své jméno po Zakynthovi, synovi vládce Dardana. Nachází se v západní části Řecka a jeho 123 km dlouhé pobřeží omývá Iónské moře. Populace na 410 km2 rozlehlém ostrově se pohybuje kolem 40 000 a hlavním město nese stejný název jako ostrov samotný. V roce 1953 postihlo Zakhyntos silné zemětřesení, které zničilo celou infrastrukturu a neporušené zůstaly pouhé tři budovy – budova národní banky a svatostánky – katedrála sv. Dionýsa a kostel sv. Nikolase.

Proč letět právě na Zakynthos?

Ale abychom se dostali k tomu podstatnému. Proč si ze všech krásných řeckých ostrovů vybrat právě Zakynthos? Důvodů je hned několik a mezi ty hlavní patří zálivy s průzračně modrou vodou a vraky lodí. Nejvyhledávanějšími jsou bezesporu Modré jeskyně (Navagio či Blue Caves) a mezi letovisky vévodí Agios Sostis, Alykes, Argasi, Kalamaki, Amoudi, Alikanas, Tsilivi či Laganas, v jehož okolí snáší na plážích vejce mořská želva Caretta-Caretta. Za zmínku však stojí i vnitrozemí, které nabízí úchvatné scenérie olivových hájů.

Na Zakhyntos se z Prahy letí cca 2 hodiny a 10 minut a turistická sezóna je od dubna do září, přičemž aktuální počasí na ostrově Zakhyntos je pro návštěvu jako stvořené. Tak co vy na to, vyberete si v katalogu dovolených právě Zakhyntos, nebo vaše volba nakonec padne na jiné místo?