Zařizujete bydlení a chcete ušetřit? Poradíme vám, jak na to!

Zařizujete bydlení a chcete ušetřit? Poradíme vám, jak na to!

Nejste spokojení se stávajícím bydlením a rozhodli jste se pro rozsáhlejší obměnu vybavení? Nebo se snad chystáte rovnou na rekonstrukci? Pokud váš rozpočet není nafukovací (a předpokládáme, že není :-)), zřejmě přemýšlíte nad tím, jak za stavební materiál a příslušenství ušetřit. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, díky kterým ušetříte podstatnou část nákladů a nebudete muset snižovat z nároku na kvalitu.

1.) Na internetu je nejlevněji a seženete cokoliv

Doby, kdy jsme se k nakupování přes internet stavěli poněkud odmítavě, jsou ty tam. Obavy z podvodů jsou ty tam a vesele nakupujeme oblečení, dárky a další věci. Tak proč ne stavební materiál nebo zařízení? Internetoví prodejci nabízí zboží za ceny řádově nižší o desítky procent a není jediný důvod, proč by střešní krytina nebo levná dlažba do garáže nemohla pocházet právě z internetu.

2.) Nákupy si dobře rozmyslete

Tento bod by měl být v podstatě hned na prvním místě. Skutečnost, že ušetříte díky nákupu na internetu, totiž neznamená, že ušetříte i z dlouhodobého hlediska. Předtím, než začnete házet zboží do elektronického nákupního košíku, udělejte detailní plán a bude-li to ve vašich finančních možnostech, proveďte jednorázový nákup. Postupné dovybavování s sebou přináší mnohá úskalí. Nábytek či dekorace, kterou jste dokoupili neplánovaně, může mít zcela odlišný charakter než stávající vybavení a nakonec zjistíte, že jste vyhodili peníze oknem...

3.) Materiál je důležitý, ale důležitější je vzhled

Nechceme vás nabádat, abyste za každou cenu šetřili na úrok kvality. Na druhou stranu platí, že i za mnohem menší peníz lze pořídit dostatečně kvalitní a zároveň velmi dobře vypadající nábytek a dekorace. Příkladem budiž levné kuchyně z Polska, které jdou ruku v ruce s nejnovějšími trendy a budou vám věrně sloužit po mnoho dalších let. To samé platí i o vestavěných skříních z dýhy a lamina – udělají vám stejnou službu jako skříně z masivního dřeva.

Publikováno: 16. 01. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam