Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Odkrytý bazén je nebezpečný – zastřešte jej a koupejte se o několik měsíců déle!

Odkrytý bazén může představovat potencionální nebezpečí a to zejména tehdy, když se v jeho bezprostřední blízkosti pohybují malé děti nebo domácí mazlíčci. Máte-li před domem odkrytou vodní plochu i vy, měli byste zvážit její zakrytí nebo zastřešení. Volba je otázkou vašich priorit a samozřejmě i financí. V případě plachty na bazén nebo lamelového zakrytí bazénu můžete počítat s efektivní ochranou proti pádu do vody, snížení úniku tepla a nákladů za chemii. Do zakrytého bazénu nespadne žádná nečistota a není třeba jej čistit tak často. Zvolíte-li zastřešovací systém, prodloužíte si koupací sezónu až o několik měsíců. A to zní lákavě, nebo ne?

Odpůrci zastřešení tvrdí, že konstrukce narušuje estetiku exteriéru, ale stačí se kouknout na aktuální nabídku a zjistíte, že při výběru vhodného typu bude efekt úplně opačný. V současné době si můžete vybrat mezi mnoha variantami a pokud se vám nelíbí klasické tvary konstrukcí, sáhněte po atypickém řešení.

Konstrukce zastřešení bazénů bývá zpravidla z hliníku a volba barevné kombinace je jen ve vaší režii. V podstatě si můžete vybrat libovolný odstín z palety RAL a sladit zastřešení s okolím. A nebo z něj naopak udělat dominantu.

Zastřešení bazénů

Rozhodnout se můžete i v případě výplně, která je standardně vyrobena z čirého dutinkového polykarbonátu. Ten však lze nahradit plným materiálem viz foto v podobě akrylátového skla nebo plného polykarbonátu a to částečně, nebo zcela. Jaký je mezi nimi rozdíl? Dutinkové materiály jsou opticky průsvitné a plné materiály průhledné. Výhodou dutinkových materiálů je jejich nižší pořizovací cena, ale z estetického hlediska vedou plné materiály. Opět tedy otázka vkusu a investice.

Zmínili jsme, že díky zastřešení můžete prodloužit koupací sezónu. V zastřešeném bazénu se voda rychleji ohřeje a naopak se sníží tepelné ztráty. Pádným argumentem je i fakt, že vám v koupání nebude bránit nepříznivé počasí. Nezáleží na tom, zda fouká silný vítr nebo prší – zastřešení vás před povětrnostními vlivy ochrání.

Nechcete-li ve výběru zastřešení bazénů šlápnout vedle, vsaďte na konstrukce od TERMOBAZÉNY s.r.o. Společnost se na zastřešovací a zakrývací systémy specializuje již od roku 2005 a její prioritou je vysoká kvalita a cenová dostupnost. Více informací najdete na www.termobazeny.cz.