Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Odkrytý bazén je nebezpečný – zastřešte jej a koupejte se o několik měsíců déle!

Odkrytý bazén může představovat potencionální nebezpečí a to zejména tehdy, když se v jeho bezprostřední blízkosti pohybují malé děti nebo domácí mazlíčci. Máte-li před domem odkrytou vodní plochu i vy, měli byste zvážit její zakrytí nebo zastřešení. Volba je otázkou vašich priorit a samozřejmě i financí. V případě plachty na bazén nebo lamelového zakrytí bazénu můžete počítat s efektivní ochranou proti pádu do vody, snížení úniku tepla a nákladů za chemii. Do zakrytého bazénu nespadne žádná nečistota a není třeba jej čistit tak často. Zvolíte-li zastřešovací systém, prodloužíte si koupací sezónu až o několik měsíců. A to zní lákavě, nebo ne?

Odpůrci zastřešení tvrdí, že konstrukce narušuje estetiku exteriéru, ale stačí se kouknout na aktuální nabídku a zjistíte, že při výběru vhodného typu bude efekt úplně opačný. V současné době si můžete vybrat mezi mnoha variantami a pokud se vám nelíbí klasické tvary konstrukcí, sáhněte po atypickém řešení.

Konstrukce zastřešení bazénů bývá zpravidla z hliníku a volba barevné kombinace je jen ve vaší režii. V podstatě si můžete vybrat libovolný odstín z palety RAL a sladit zastřešení s okolím. A nebo z něj naopak udělat dominantu.

Zastřešení bazénů

Rozhodnout se můžete i v případě výplně, která je standardně vyrobena z čirého dutinkového polykarbonátu. Ten však lze nahradit plným materiálem viz foto v podobě akrylátového skla nebo plného polykarbonátu a to částečně, nebo zcela. Jaký je mezi nimi rozdíl? Dutinkové materiály jsou opticky průsvitné a plné materiály průhledné. Výhodou dutinkových materiálů je jejich nižší pořizovací cena, ale z estetického hlediska vedou plné materiály. Opět tedy otázka vkusu a investice.

Zmínili jsme, že díky zastřešení můžete prodloužit koupací sezónu. V zastřešeném bazénu se voda rychleji ohřeje a naopak se sníží tepelné ztráty. Pádným argumentem je i fakt, že vám v koupání nebude bránit nepříznivé počasí. Nezáleží na tom, zda fouká silný vítr nebo prší – zastřešení vás před povětrnostními vlivy ochrání.

Nechcete-li ve výběru zastřešení bazénů šlápnout vedle, vsaďte na konstrukce od TERMOBAZÉNY s.r.o. Společnost se na zastřešovací a zakrývací systémy specializuje již od roku 2005 a její prioritou je vysoká kvalita a cenová dostupnost. Více informací najdete na www.termobazeny.cz.