Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Zateplování a revitalizace panelových domů

Pro moderní bytové domy je kvalitní zateplení a související prvky vedoucí k úspornému provozu a vysokému komfortu bydlení standardem. V případě panelových domů postavených v průběhu minulých dekád je ale situace diametrálně odlišná. Energetická náročnost kdysi nebyla prioritou a tak bytovým družstvům a ostatním majitelům nezbývá, než se postarat o efektivní revitalizaci. Dříve nebo později se tomuto komplexnímu procesu nevyhne žádná stavba a pokud se momentálně poohlížíte po někom, kdo se postará o vše potřebné, máme pro vás skvělý tip.

Jaké výhody vám zateplení a revitalizace přinese?

Jak již zaznělo v úvodu, revitalizace panelových domů zahrnuje výměnu otopného systému, oken, dveří a dalších prvků. Nic z toho by ale nebylo dostatečně efektivní bez zateplení fasády. Toto opatření zajistí lepší tepelnou pohodu v bytech, snížení přehřívání během letních měsíců a v neposlední řadě také snížení teplotní dilatace konstrukce. V zateplených objektech nedochází ke kondenzaci páry a vzniku plísní. Za zmínku samozřejmě stojí také nepoměrně lepší estetický dojem. A konečně i úspora za energie, která se může vyšplhat až na 60 %.

Jednorázová revitalizace je až o 10 % levnější

Zateplování fasád bývá prvním krokem, se kterým jdou v ruku v ruce další stavební práce. Náklady na revitalizaci lze snížit jednorázovou investicí, v rámci které stavební firma provede veškeré činnost koordinovaně. Postupná revitalizace bývá ve finále až o 10 % dražší.

Ať už se nakonec rozhodnete pro kompletní nebo částečnou revitalizaci, obraťte se na profesionály ze společnosti JUMAR s.r.o. Renomovaná stavební firma patří mezi absolutní špičku ve svém oboru a mimo jiné se zabývá také výstavbou domů a stavebních konstrukcí. Revitalizace na míru zahrnuje vše od prvotní přípravy, až po samotnou realizaci. Chcete-li mí ně několik dalších desítek let klid, neváhejte. Více se dozvíte na www.jumar.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.