Zateplování a revitalizace panelových domů

Zateplování a revitalizace panelových domů

Pro moderní bytové domy je kvalitní zateplení a související prvky vedoucí k úspornému provozu a vysokému komfortu bydlení standardem. V případě panelových domů postavených v průběhu minulých dekád je ale situace diametrálně odlišná. Energetická náročnost kdysi nebyla prioritou a tak bytovým družstvům a ostatním majitelům nezbývá, než se postarat o efektivní revitalizaci. Dříve nebo později se tomuto komplexnímu procesu nevyhne žádná stavba a pokud se momentálně poohlížíte po někom, kdo se postará o vše potřebné, máme pro vás skvělý tip.

Jaké výhody vám zateplení a revitalizace přinese?

Jak již zaznělo v úvodu, revitalizace panelových domů zahrnuje výměnu otopného systému, oken, dveří a dalších prvků. Nic z toho by ale nebylo dostatečně efektivní bez zateplení fasády. Toto opatření zajistí lepší tepelnou pohodu v bytech, snížení přehřívání během letních měsíců a v neposlední řadě také snížení teplotní dilatace konstrukce. V zateplených objektech nedochází ke kondenzaci páry a vzniku plísní. Za zmínku samozřejmě stojí také nepoměrně lepší estetický dojem. A konečně i úspora za energie, která se může vyšplhat až na 60 %.

Jednorázová revitalizace je až o 10 % levnější

Zateplování fasád bývá prvním krokem, se kterým jdou v ruku v ruce další stavební práce. Náklady na revitalizaci lze snížit jednorázovou investicí, v rámci které stavební firma provede veškeré činnost koordinovaně. Postupná revitalizace bývá ve finále až o 10 % dražší. Ať už se nakonec rozhodnete pro kompletní nebo částečnou revitalizaci, obraťte se na profesionály ze společnosti JUMAR s.r.o. Renomovaná stavební firma patří mezi absolutní špičku ve svém oboru a mimo jiné se zabývá také výstavbou domů a stavebních konstrukcí. Revitalizace na míru zahrnuje vše od prvotní přípravy, až po samotnou realizaci. Chcete-li mí ně několik dalších desítek let klid, neváhejte. Více se dozvíte na www.jumar.cz.

Publikováno: 22. 03. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: zateplování a revitalizace panelových domů