„Zázračná“ bylina kotvičník zemní: Proč je o ni takový zájem?

„Zázračná“ bylina kotvičník zemní: Proč je o ni takový zájem?

Patříte-li k příznivcům přírodního léčitelství, jistě vám neunikla obliba kotvičníku zemního. Jedná se o jednu z nejdiskutovanějších bylin, která roste v Evropě, Asii, Africe i Austrálii. Klinické zkoušky potvrdily, že obsahuje účinné látky pro zvýšení libida a zároveň podporuje růst svalové hmoty na úkor tukové tkáně. Ženy jej užívají pro zvýšení hladiny estrogenů a mužům zvyšuje hladinu testosteronu, a to až o 30 %. Sehnat kvalitní sušenou nať však není vůbec snadné.

Přírodní alternativa k viagře

Kotvičníku zemnímu se přezdívá rostlinná či přírodní viagra. Podle botaniků jde o jedno z nejúčinnějších přírodních afrodisiak a oproti klasické tabletě viagry, která se užívá před pohlavním stykem, kotvičník zvyšuje zájem o milování dlouhodobě. Navíc nehrozí zdravotní rizika související se Sidenafilem (viagrou). Žádné potíže způsobené kotvičníkem nebyly dodnes zaznamenány. Ve srovnání s viagrou stojí za zmínku i mnohem nižší cena.

Další léčebné účinky

Kotvičník zemní má široké spektrum léčebných účinků a zasahuje do mnoha životních funkcí. Používá se jako močopudný prostředek při onemocnění močových cest a ledvin, rozpouští močové kameny, snižuje krevní cholesterol až o 30 %, podílí se na zlepšení funkce kardiovaskulárního systému, snižuje krevní tlak, normalizuje srážení krve a v neposlední řadě pomáhá s některými zrakovými poruchami. V praxi jsou účinky kotvičníku ještě širší – často se používá také jako kloktadlo při ústních zánětech a díky tonizujícím a regeneračním účinkům je vhodným podpůrným prostředkem po těžkých nemocech. Někteří lidé používají kotvičník zemní jako životabudič při jarní únavě nebo jiném náročném období. Zároveň může dobře posloužit jako „vyprošťovák“ po náročném večírku, kde alkohol tekl proudem. Chcete-li se o bylině kotvičníku dozvědět více, zamiřte na www.kotvicnik.info.

Publikováno: 14. 09. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: kotvičník účinky | kotvičník zemní