Rychlé půjčky se bát nemusíte. Anebo ano?

Rychlé půjčky se bát nemusíte. Anebo ano?

Dostali jste se do situace, kdy vám na účtu nezbyla ani koruna a hledáte způsob, jak z ní ven? Než učiníte unáhlené rozhodnutí, čtěte. Seznámíme vás se specifiky rychlých půjček, které jsou v České republice velmi oblíbené a lidé se k nim v případě finančních problémů velmi často uchylují.

Půjčka do výplaty kdysi a dnes

Nebankovní půjčka již není synonymem pro předražený produkt, podvod či lichvu. V minulosti tomu však bylo jinak, protože na trhu působily tisíce nesolidních společností. Po legislativních změnách mohou půjčky nabízet pouze subjekty, které získaly licence od ČNB. Nabídka výrazně prořídla a zůstali pouze poskytovatelé s dobrým jménem. Ale ani to neznamená, že byste měli do rychlé půjčky jít neuváženě. Naopak si vše dobře promyslete a spočítejte si, zda vám příjem umožní bezproblémové splacení dlužné částky. Uvědomte si, že ta se hradí jednorázově ve stanoveném termínu a pravděpodobně na ni ukrojíte z vaší pravidelné mzdy. Otázkou je, zda vám pak zbude dostatečná částka.

Kdo je „ideální adept“?

Rychlé nebankovní půjčky jsou určeny pro lidi, kteří se nečekaně dostanou do špatné finanční situace. Nikoliv však dlouhodobě – k řešení takových problémů jsou určeny úplně jiné produkty. Potřebujete-li uhradit doplatek za energie, narychlo opravit auto nebo si pořídit nový pracovní notebook, bez kterého se opravdu neobejdete, pak pro vás má půjčka před výplatou smysl.

Chcete si půjčit zdarma?

Některé nebankovní společnosti lákají na tzv. první půjčku zdarma. O co jde? Jedná se o promo akci určenou pro nové klienty. Půjčíte si určitou částku a vrátíte ji bez poplatků a úroků. Samozřejmě musíte splnit stanovené podmínky (max. výše půjčky a dodržení splátky). Máte-li možnost si takovou půjčku sjednat, rozhodně se vám vyplatí více než klasický úvěr.

Publikováno: 04. 01. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: licence od ČNB | nebankovní půjčka