Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Zázračná houba jménem Ganoderma

Preferujete alternativní medicínu a s otevřenou náručí vítáte přírodní doplňky stravy, které mají blahodárný vliv na lidský organismus? V tom případě vám jistě neunikla rostoucí obliba „znovuobjevené“ houby známé jako Ganoderma, kterou hojně využívali staří Číňané. Ještě jste o ní neslyšeli? V tom případě vám dnes rozšíříme obzory.

Není houba jako houba

Ganoderma patří mezi nejzajímavější přírodní doplňky stravy vůbec a to nejen díky svým léčivým schopnostem, ale také nedostupnosti. Získat ji totiž není tak jednoduché, jako posbírat plody kustovnice nebo klasy mladého ječmene. Budete-li mít štěstí a na houbu narazíte, pravděpodobně se z ní příliš dlouho těšit nebudete. Ganoderma je známá téměř okamžitým ztvrdnutím a někdy se může stát i jedovatou. V sedmdesátých letech minulého století však jeden z techniků japonského výzkumného potravinářského ústavu university v Kjótu (Yukio Naoi) přišel na způsob, jak houbu efektivně pěstovat, což byl jen krůček od jejího masivního rozšíření.

Pozitivní účinky Ganodermy

Zajímá vás, čím je tato houba, která byla tisíce let zahalena rouškou tajemství, tak výjimečná? Naši předkové o ni tvrdili, že umí zachovat mladí a rozhodně nebyli daleko od pravdy. Ganoderma čistí krev, podporuje činnost srdce, tlumí kašel, reguluje činnost střev, omezuje růst nádorů, podporuje imunitu a nemá žádné vedlejší účinky. Podle Yukia Naoiho jde o univerzální lék, který je schopen „podchytit“ celou řadu vážných nemocí. Vyrovnává nevyváženost organismu a tím ho uzdravuje.

Mezi nejvýznamnější producenty patří DXN závody, díky kterým se Ganoderma dostala do všech koutů světa. Plantáže produkují obrovské množství hub, ze kterých se vyrábí celá řada zajímavých přípravků. Mezi ty nejoblíbenější patří káva DXN (mix Ganodermy a kvalitní brazilské Arabicy), nejrůznější šťávy, ale i cukrovinky nebo klasické kapsle. Účinky Ganodermy pronikly i do kosmetického průmyslu a můžete si je dopřát v podobě tělové kosmetiky, která napomáhá v odstraňování nečistot a obnovuje zdravý vzhled. Pokud vám není vaše zdraví lhostejné a zaujala vás možnost prevence formou Ganodemy, přečtěte si o ní další zajímavosti na webu DXN.