Zlaté náušnice stálicí na našem trhu

Zlaté náušnice stálicí na našem trhu

V aktuální době je povinností vlastnit nejméně jedny zlaté náušnice. Nebojte se, není to kdoví jak drahá záležitost. U zlata jde vždy o dobrou investici, která vám navíc bude dělat obrovskou radost svou krásou a unikátností v podoběelegantního zlatého šperku. Přihlédneme-li k neustálému růstu světové ceny zlata, vaše peníze jsou ve šperku uloženy mnohem lépe než je tomu v bance.

Zlaté náušnice a jejich kvalita

Nejprve je vhodné se rozmyslet a rozhodnout, jakou barvu zlata zvolit. V České republice se nejvíce používá mimořádně kvalitní 14-ti karátové zlato ryzosti 585/1000. Kdy číslice před lomítkem označuje podíl ryzího zlata. To znamená, že 585 dílu zlata je obsaženo v 1000 dílech, přičemž zbytek tvoří přidávané slitiny. Ostatní slitiny se starají o barevný tón drahého kovu. K naprosté klasice patří žluté zlato a stále modernější se stává i zlato bílé, které je o poznání tvrdší a odolnější. Na trhu se objevuje i zlato červené a také růžové zlato. Značnou výhodou zlata je jeho skvělá snášenlivost, což oceníte především u malých dětí. Proto jsou zlaté dětské náušnice velmi oblíbené.

Výběr šperku podle typu ženy

Žluté zlato skvěle sedne světlejším typům žen a naopak náušnice z bílého zlata více sluší tmavovláskám. Závěrečná volba zásadně ovlivňuje vkus každé ženy. V případě, že patříte ke sportovnějšímu typu ženy, volte drobné náušnice či celozlaté bez drahých kamenů. Jste výraznější žena, které si každý okamžitě všimne? Vyzkoušejte náušnice s drahými kameny a úspěch je zaručen. Zlaté náušnice navíc opticky vylepší tvar obličeje. Ženy s podlouhlý tvarem obličeje by tak měly vybírat drobné náušnice. Nejlépe tzv. pecky či menší tvary náušnic. Naopak ženy s kulatým nebo čtvercovým typem obličeje by měli raději sáhnout po visacích zlatých náušnicích, které obličej opticky prodlouží.

Jaké druhy zlatých náušnic známe?

Klasické zlaté náušnice jsou ideální pro každodenní nošení. Patří mezi nejžádanější druhy náušnic vůbec. V nabídce naleznete šperky s drahými kameny nebo jen v hladkém lesklém celozlatém provedení. Nejčastěji se u nich nachází klasické dámské zapínání na zadní straně, nebo také zacvakávací pojistkový uzávěr, kterému se jinak říká francouzské zapínání. Velmi populární jsou i zlaté náušnice kruhy. Nejčastěji se používá tzv. zasouvací uzávěr. Mezi klasiku patří například hladké lesklé kreole, vybrušované a nebo doplněné drahými kameny. Stačí jen vybrat kulatý nebo hranatý profil dle vlastního uvážení. Kruhy je lepší na noc odkládat. Většina kruhů se vyrábí v tzv. dutém provedení, což může při nedbalé manipulaci zapříčinit jejich poškození. Zlaté visací náušnice také patří ke stálicím nejen u nás, ale na celosvětovém trhu. U těchto náušnic je výhoda, že se vyrábějí ve všech dostupných typech zapínání. Jednotlivá provedení visacích náušnic jsou rozmanitá a vždy naleznete to, co vás chytne za srdce. V nabídce tak jsou kratší nebo dlouhé visací náušnice, řetízkové nebo hladké, jednoduché, a samozřejmě osazené nejrůznějšími kameny. Každopádně nejlépe vyniknou, pokud si žena vyčeše vlasy do drdolu a nechá tak vyniknout jejich krásu.. Univerzálním typem náušnic jsou jistě zlaté náušnice pecky. Hodí se ke každému typu ženy bez ohledu na věk, postavu nebo účes. Na trhu se objevují jemné, nenápadné, ale i velice elegantní. Šroubkový uzávěr nebo puzeta je klasické zapínání, které u nich funguje nejlépe. Ať už se nadchnete pro jakékoliv náušnice, noste je s radostí. Na světě snad neexistuje půvabnější šperk, který by více podtrhl ženskou krásu, než právě zlaté náušnice.

Publikováno: 14. 11. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam