Sněhule: Neskutečné pohodlí a teplo

Sněhule: Neskutečné pohodlí a teplo

Zima se kvapem blíží, proto je nejvyšší čas se na ni pořádně připravit. Ani v nejtužší zimě však nemusíte rezignovat na váš styl. Moderní sněhule mají jen totiž málo společného s jejich dávnými předchůdkyněmi, které po estetické stránce značně pokulhávaly... Pojďte se tedy inspirovat k nákupu sněhulí, které si zamilujete po prvním obutí! boty

Teplo a sucho nade vše

Od sněhulí očekáváme v první řadě dvě věci: teplo a sucho. O sucho se postará membrána, která byla typická spíše pro sportovní obuv, ale výrobci zimních bot si již pomalu uvědomují, že je žádoucí opatřovat membránou i boty určené na běžné nošení v zimních měsících. Není proto divu, že ani sněhulím se tento trend nevyhnul. Při nákupu sněhulí dejte tedy přednost modelům s membránou, která je velmi užitečná. Ochrání totiž boty před promoknutím, ale zároveň nijak nebrání proudění vzduchu. V porovnání s jinými typy zimní obuvi se nemusíte bát ani toho, že by vám ve sněhulích byla zima. Díky nezbytné kožešině je o teplo pro vaše nohy dokonale postaráno.

Komfort na prvním místě

Všichni bohužel moc dobře známe, když se musíme brodit v závějích po neodhrnutých chodnících. To pak hořce litujeme nových kozaček, které neposkytnou tělu tolik potřebnou stabilitu na zasněženém podkladu. V takových případech je přece jenom jistější zvolit stabilní obuv, ve které vám nebude hrozit žádný úraz způsobený uklouznutím. V měkoučkých sněhulích se navíc vaše nohy budou cítit jako v bavlnce a bez problémů se v nich můžete vydat i na náročnější túru.

Nezbytný moderní design

Když se podíváte na současně nabízený sortiment sněhulí, jistě oněmíte úžasem. Moderní modely vynikají nápaditým designem, díky němuž se na běžné nošení sněhule čím dál častěji stávají oblíbenou alternativou k méně pohodlným kozačkám. Zde však záleží na konkrétní příležitosti.

Všestranné využití

Sněhule nejsou určeny výhradně na volnočasové aktivity, i když právě během zimních procházek je nepochybně oceníte nejvíce. Výborně vám totiž poslouží i na běžné nošení. Čeká-li vás náročný den a dlouhé pobíhání po zasněžených ulicích, pak kozačky na vysokém podpatku jistě nebudou to pravé ořechové. Raději si k oblíbeným riflím a pohodlné sportovní bundě obujte sněhule. Všechny pochůzky tak zvládnete mnohem rychleji a vyhnete se nepříjemným pádům na neodklizených chodnících.

Naše rada

Vyzkoušejte známou značku Tamaris, které umí opravdu krásné kousky. Při nákupu sněhulí Tamaris berte v potaz především jejich účel. Přece jenom by se mělo jednat o boty na volný čas, které vám zajistí maximální možné pohodlí. Hledáte-li zimní boty vhodné k elegantnímu kabátu, potom dejte raději přednost kozačkám nebo kotníkovým zimním botám.

Dětské zimní boty

Sněhule jsou jako stvořené zejména pro děti. V článku Jak vybrat dětskou obuv najdete užitečné tipy, které vám usnadní nákup bot pro vaše nejmenší.

Publikováno: 05. 08. 2016

Kategorie: Móda

Autor: Adam