Zpětná vazba v komikaci: Proč je tak důležitá?

Zpětná vazba v komikaci: Proč je tak důležitá?

Zpětná vazba patří mezi nejdůležitější, ale přesto velmi podceňované procesy v komunikaci. Jde o shromáždění a následné vyhodnocení informací, které vede k posílení činnosti jednotlivce či týmu - cílem je zvýšení produktivity práce. A jak jste na tom se zpětnou vazbou vy? Umíte ji předat, anebo s ní naopak zacházíte zcela nevhodně? V dnešním článku vás upozorníme na největší chyby a přidáme tip na zajímavý virtuální kurz, díky kterému se může v předávání zpětné vazby zdokonalit.

Největší chyby při poskytování/přijímání zpětné vazby

Poskytovatel zpětné vazby se musí vyvarovat vágnosti sdělení, přerušení toku komunikace či přejímání reakce příjemce. Příjemce by se měl zbavit špatných návyků v podobě pesimistických očekávání (vyznačuje se defenzivním chováním jako reakcí na očekávanou kritiku), pasivitě a protiútoků, který nakonec vyústí k defenzivnímu postoji obou stran. Stanovte si cíle, kterých chcete diskuzí dosáhnout. Otevřeně hovořte o tom, co si myslíte, ale zároveň respektujte osobnost, názory a myšlenky ostatních. Komunikace musí vést k pozitivním výsledkům.

Konkrétní informace najdete v kurzu zpětné vazby

Stále tápete a rádi byste plně pochopili význam zpětné vazby? Pomůže vám 50 minutový virtuální kurz, který vytvořila brněnská agentura Motiv P s.r.o. Kurz zpětná vazba cílí na různé aspekty dané problematiky a dozvíte se v něm, jak by měla zpětná vazba vypadat, jakou by měla mít strukturu a konečně i to, jak ji používat. Autorka Marta Domanská vás naučí řešit komplikované situace a pracovat s kritikou a oceněním. Po absolvování kurzu budete umět lépe komunikovat s kolegy, zákazníky a dodavateli. Za necelých 333 Kč získáte licenci pro jednu osobu na dobu minimálně dvou let. Kurz si můžete pustit kdykoliv a odkudkoliv. Agentura Motiv P má nabízí celou řadu dalších a neméně zajímavých virtuálních kurzů – najdete je na www.motivp.com.

Publikováno: 14. 03. 2015

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: kurz zpětná vazba | zpětná vazba v komunikaci