Zpracování plechu na špičkové úrovni? Díky plechotvářecím strojům je to snadné

Zpracování plechu na špičkové úrovni? Díky plechotvářecím strojům je to snadné

Zpracování plechů, tedy jejich ohýbání, lisování, zakružování a další techniky, je dynamický obor, který v posledních dekádách prodělal množství změn. Zpracovatelské podniky nyní využívají automatické linky, díky kterým je práce mnohem rychlejší a přesnější. Lidský faktor byl nahrazen pokročilým softwarem, a tím bylo minimalizováno riziko zbytečných chyb.

Svařování a odlívání? Tomu je konec

Není to tak dávno, kdy zpracování plechů probíhalo pomocí svařování a odlívání. Jednalo se o finančně náročný proces a výstupy nebyly tak kvalitní jako dnes. Revoluce nastala společně s používáním moderních CSC ohraňovacích lisů – tato zařízení garantují vynikající výsledky za rekordně krátkou dobu. Jeden dílec zpracují za dobu kolem 15 sekund, což je ve srovnání se staršími způsoby ohromný posun. Řešení se přitom vyplatí i menším firmám, protože není zapotřebí tolik zaměstnanců.

Tak přesné, jak jen mohou být

Moderní kovoobráběcí stroje jsou vysoce přesné. Jak je to možné? O proces zpracování se stará zařízení, které ke své činnosti potřebuje pouze jediný vstup – trojrozměrný CAD/CAM podklad. Pak už se stačí jen dívat, jak se technika stará o výsledek. CNC stroje nachází využití při zpracování plechů a pásů, tyčí, profilů a dalších prvků. Výstupy se neliší od předlohy na nákresech.

Kde se po plechotvářecích strojích poohlédnout?

Rozhodli jste se modernizovat? K top značkám plechotvářecích strojů patří stroje Durmazlar. V ČR je prodávají odborníci z firmy Formetal. Tuzemský dodavatel pro vás zajistí také oblíbený CAD CAM software Metalix, který lze využít při programování ohraňovacích lisů různých značek. Bližší informace najdete na https://www.formetal.cz/, případně v rámci osobní konzultace v showroomu v Měšicích u Prahy. V místě sídla společnosti najdete více jak 30 strojů – specialisté vám rádi doporučí vhodné řešení.

Publikováno: 24. 01. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: plechotvářecí stroje