Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Zručný kovář dokáže vyrobit úplně všechno

Kované exteriérové a interiérové prvky jsou v posledních letech stále populárnější. Bylo na čase. Proč se orientovat na uniformitu, když můžeme využívat nejrůznějších možností, jak své bydlení odlišit a individualizovat. A znáte snad něco lepšího, než na zakázku vyrobené předměty, které vznikly v dílně uměleckého kováře? Pravděpodobně ne. I vy si možná pohráváte s myšlenkou, že si svůj domov vyšperkujete tak, aby nevypadal jako ostatní domy v sousedství – v tom případě se s námi vydejte do stylové kovářské dílny v Rajharticích a pokochejte se výtvory, které zde již několik desítek let vytváří Umělecké kovářství Mittner.

Třicet let praxe v kovářském řemeslu se na kvalitě projevit musí

Zakladatel zdejšího kovářství Zdeněk Mittner není v oboru žádným nováčkem. Umělecké kovářství ho provází takřka celý život a začal mu učit již v 80. letech minulého století. Po revoluci založil vlastní dílnu, ve které se své vášni oddává dodnes. Během minulých třiceti let mu prošly pod rukama tuny železa, ze kterých vytvořil nejrůznější kované výrobky. Jeho zručnost a cit pro detail na sebe nenechaly dlouho čekat a zanedlouho si jeho umění zamilovala široká veřejnost a to nejen z blízkého okolí. Budete-li mít někdy cestu, vydejte se na exkurzi jeho dílny, kde se můžete pokochat sbírkou starých kovářských nástrojů.

Od hřebíků až po zlacený barokní porcelán

Kovářství Mittner vyrábí skutečně široké portfolio výrobků. V dílně vznikají ploty, brány, zábradlí, mříže, ale i menší doplňky v podobě poštovních schránek, lustrů, držáků na květiny a jiných uměleckých předmětů. Ty si můžete zakoupit v kamenné prodejně v Brně, ve které jsou mimo jiné k dispozici také inspirativní knihy plné obrázků předmětů uměleckého kovářství. Hledáte-li inspiraci pro své bydlení, mohli byste ji najít právě zde. Zdeněk Mittner je živoucím důkazem toho, že zručný kovář dokáže vyrobit úplně všechno…

Mittner