Plyn a elektřina zdražují, ale přesto za ně můžete ušetřit

Plyn a elektřina zdražují, ale přesto za ně můžete ušetřit

Rtuť na teploměru si nebere žádné servítky a přesto, že zima oficiálně ještě nezačala, nás počasí řádně trápí. Ale ať si mrzne, až praští – stačí zmáčknout tlačítko na termostatu a domov zalije příjemné teplo. Pokud však topíte plynem, zřejmě si vzhledem k jeho ceně promyslíte každý další stupeň navíc. Cena plynu je rok od roku vyšší a doby, kdy jsme topili takřka za hubičku, jsou dávno ty tam. Přesto však existuje řešení, jak výdaje za plyn citelně snížit a nemuset přitom měnit plyn za tuhý paliva.

Neměňte pohodlí za dřinu, ušetřit se dá i jinak

Vytápění plynem je symbolem maximálního komfortu a za sklízení a neustálé přitápění tuhými palivy by ho měnil málokdo. Není divu, že ho k vytápění využívají stovky tisíc domácností, ale také firmy a státní instituce. Vraťme se však k tomu, co vás opravdu zajímá. Jak ušetřit za plyn? Cena plynu není fixní (pouze některé její složky, ale tím vás zatěžovat nebudeme) a koncovou částku určuje dodavatel. A právě v tom tkví „tajná“ formulka, díky které můžete ušetřit. Stačí změnit dodavatele a ročně vám v peněžence zůstane až o několik tisíc korun navíc. Průměrná domácnost může změnou ušetřit kolem pěti až osmi tisíc korun a to v závislosti na tom, k čemu plyn využívá. Největší úsporu samozřejmě zaznamenají domácnosti, které plynem topí, ohřívají vodu a vaří. Téma je velmi dobře zpracováno na www.porovnani-cen-plynu.cz.

A co takhle levnější elektřina?

Využíváte-li k vytápění elektřinu (ať už jako primární, nebo jen doplňkové vytápění), můžete analogicky ušetřit také na elektřině. I na její cenu má vliv cenová politika dodavatelů a i nepatrný rozdíl v sazebníků může během celého roku vygenerovat velmi zajímavou úsporu. O celém procesu se dočtete na tématickém webu www.porovnani-cen-elektriny.com. Ať už se rozhodnete pro změnu dodavatele plynu, nebo elektřiny (či obojího), vždy využijte objektivní srovnání na portálech nezávislých subjektů. Porovnání cen elektřiny a plynu je obvykle k dispozici také na webech dodavatelů, ale v takovém případě mohou být výsledky závádějící ve prospěch daného dodavatele. Změny se však v žádném případě nemusíte bát. Celý proces je velmi rychlý a většinu úkonů za vás udělá nový dodavatel. Na váhání zkrátka není čas. Začněte šetřit co nejdříve!